Nastavlja se tortura nad Srpskom

Izvor: B92, 11.Nov.2021, 20:03

"Nastavlja se tortura nad Srpskom"

Srpski član Predsedništva BiH Milorad Dodik izjavio je da je Republika Srpska u podređenom položaju i da se nad njom vrši tortura.

Ocenio je neprihvatljivim da Apelaciono veće Suda BiH poništi kaznu bivšem komandantu Trećeg korpusa takozvane Armije BiH Sakibu Mahmuljinu.

Dodik je rekao da iz Srpske uporno govore da taj sud nije objektivan, da nije sud pravde, nego je sud za Srbe.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
"To je neprihvatljivo. On je osuđen na deset godina što je bilo isuviše malo, a i to malo ukidaju na ovaj način, čekajući da odu svedoci da nestanu ljudi koji mogu da kažu nešto o tim događajima", rekao je Dodik.

Dodik je dodao da se nad Srpskom vrši tortura u različitim segmentima, pa ukazao na odluke Ustavnog suda o zemljištu, šumama.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.