Izvor: Politika, Fonet, 26.Okt.2009, 23:40 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Lagumdžija odbio Dodikov poziv
Od našeg stalnog dopisnika
Banjaluka – Predsednik Socijaldemokratske partije Bosne i Hercegovine Zlatko Lagumdžija neće prisustvovati razgovoru šefova parlamentarnih stranaka koji je za 30. oktobar, u Banjaluci, zakazao lider Saveza nezavisnih socijaldemokrata i premijer Republike Srpske Milorad Dodik. Prvaci parlamentarnih stranaka pozvani su na sastanak odmah posle neuspešno završenih razgovora u Butmiru, gde nijedna strana nije prihvatila predloge za >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << promenu Ustava BiH koje su napravili predstavnici Evropske unije i američke administracije.
Na sastanku treba da se razgovara o promenama Ustava BiH, funkcionisanju vlasti u BiH, raspodeli državne imovine i liberalizaciji viznog režima. Lagumdžija je u pismu Dodiku naveo da ova pitanja treba da rešavaju predstavnici vladajuće petorke – SDA, Stranke za BiH, HDZ BiH, HDZ 1990 i SNS.
Lagumdžija je u otvorenom pismu naveo nekoliko primedbi na račun rada vladajućih stranaka i rekao da je sadašnja vlast „samo stvorila dodatne probleme i zakomplikovala postojeće”. On je, ipak, podržao razgovor vladajuće petorke i poručio da je ohrabrujuće ukoliko „se usaglasi bilo šta od čega će korist imati stanovnici naše zemlje”.
„Verujem da je i vama jasno da je krajnje vreme da i vi, kao čelnik aktuelne vlasti, promenite svoju višegodišnju politiku ili ćete i sami biti promenjeni”, naveo je Lagumdžija u otvorenom pismu Miloradu Dodiku.
B. Marić
[objavljeno: 27/10/2009]





