Izvor: SandzakPress.net, 13.Jul.2016, 22:54 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dodik najavio referendum o Danu Republike za 25. septembar
Banja Luka – NSD, DNS i SP usalasili su inicijativu o održavanju referenduma o Danu Republike 25. septembra i uputili je u Narodnu skupštinu Republike Srpske, izjavio je danas Milorad Dodik.
Nakon današnjeg sastanka u Banjoj Luci rukovodstava ovih stranaka i šefova klubova u Narodnoj skupštini Republike Srpske, Dodik je rekao da vjeruje da će “ovo pitanje do petka biti završeno u Narodnoj skupštini Republike Srpske”.
Komentarišući stav SDS-a da bi referendum o Danu Republike >> Pročitaj celu vest na sajtu SandzakPress.net << trebalo da bude održan nakon lokalnih izbora, Dodik je rekao da nema namjeru da komentariše njihove stavove.
“Mi smo usaglasili i uputili inicijativu Narodnoj skupštini Republike Srpske i to pitanje je sada u proceduri”, istakao je Dodik.
Lider SNSD-a je rekao da Republika Srpska nije odustala od referenduma o radu Suda i Tužilaštva BiH.
“Nismo odustali od referenduma. Čekamo i dajemo šansu na kolegijumu da vidimo ko je za, a ko protiv i zašto određenih termina”, istakao je predsjednik Republike Srpske.
Upitan da li je na sastanku bilo razgovarano o novoj ponudi za prodaju državnog kapitala u Rudniku Ljubija, Dodik je rekao da je stigla ponuda i da tu proceduru vodi Vlada Republike Srpske.
“Vlada će, prije svega, to sagledati, nakon čega ćemo biti upoznati”, istakao je Dodik.
(SRNA)
Pogledajte vijest na izvornom sajtu:
Dodik najavio referendum o Danu Republike za 25. septembar
Pogledaj vesti o: Milorad Dodik
Nastavak na SandzakPress.net...




