Dodik: Poručuju da možemo da se ponašamo kako hoćemo

Izvor: B92, 24.Nov.2018, 15:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dodik: Poručuju da možemo da se ponašamo kako hoćemo

Odluka Prištine o uvođenju takse od 100 odsto na proizvode iz BiH poruka je i toj zemlji da može da se ponaša kako hoće, kaže Milorad Dodik.

Dodik je rekao da će ovih dana tražiti od organa BiH da mu predoče moguće mere koje se mogu preduzeti da bi zaštitili svoje interese, prenosi RTS.

"To je ono što ćemo uraditi. Reciprocitet je uveden u međunarodne i međudržavne odnose onda kada su >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << one formirane i postavljene", istakao je Dodik.

Regionalna saradnja je svakako dobra, kaže Dodik, ali zaključuje da je primarno za svaku zemlju da zakoni deluju pod jednakim uslovima za sve.

Prištinske vlasti podigle su ove nedelje takse na proizvode iz centralne Srbije i BiH na 100 odsto.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.