Odbačena krivična prijava protiv Đukanovića i Katnića

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 25.Apr.2019, 09:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Odbačena krivična prijava protiv Đukanovića i Katnića

Specijalno državno tužilaštvo Crne Gore odbacilo je krivičnu prijavu koju je protiv predsednika države i lidera Demokratske partije socijalista (DPS) Mila Đukanovića podneo 21 poslanik opozicije u Skupštini, zbog sumnje da je izvršio krivična dela pranja novca i stvaranje kriminalne organizacije.

Tužilaštvo je odbacilo i krivičnu prijavu protiv glavnog specijalnog tužioca Milivoja Katnića, piše danas podgorička Pobjeda, navodeći da je u obrazloženju odluke >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << specijalni tužilac Veljko Rutović naveo da ne postoji osnovana sumnja da je Đukanović izvršio ova, niti bilo koja druga krivična dela za koja se gonjenje preduzima po službenoj dužnosti, prenosi RTCG.

Podnosioci prijave imaju pravo da u roku od osam dana od dana prijema rešenja podnesu pritužbu Višem državnom tužilaštvu kojom bi zahtevali preispitivanje rešenja o odbacivanju krivične prijave.

Prijavu protiv Đukanovića 14. januara podneli su poslanici Demokratskog fronta.
Pogledaj vesti o: Milo Đukanović

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.