Vlasnik Vigana: Sudije se plaše Mančestera i Runija!

Izvor: Blic, 01.Mar.2011, 15:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vlasnik Vigana: Sudije se plaše Mančestera i Runija!

Vlasnik Vigana Dejv Vilan ocenio je da se čelnici Premijer lige plaše Mančester junajteda i da zbog toga nisu kaznili Vejna Runija nakon udaranja protivničkog igrača, preneo je danas list San.

"Da je u pitanju igrač nekog drugog kluba mogu da se kladim u život da bi bio drastično kažnjen. Ovako, čelnici lige ostavljaju utisak kao da su prestrašeni kada im se spomeu Mančester junajted ili Vejn Runi", >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << rekao je Vilan.

Mančester junajted je u subotu kao gost pobedio Vigan sa 4:0, a u sedmom minutu utakmice Runi je laktom udario protivničkog igrača Džejmsa Mekartija, u trenutku kada se lopta nalazila daleko od njih.

Sudija Mark Klatenburg je posle konsultacije sa pomoćnikom dosudio prekršaj, ali nije dao karton Runiju, iako se na video snimku jasno vidi kako napadač Junajteda nasrće na protivnika.

Ipak, Runi je prošao bez naknadne kazne jer su Fudbalskoj asocijaciji Engleske vezane ruke, zbog toga što je sudija tokom utakmice odreagovao na incident.

"Poslata je katastrofalna poruka. Nešto nije dobro kada igrač poput Runijevog renomea napravi takvu glupost, a potom se izvuče nekažnjen", istakao je Vilan.

Povezane vesti: Runi izbegao kaznu FA zbog udaranja laktom

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.