(VIDEO) NOĆNA MORA LIVERPULA: Runi utišao Enfild i doneo trijumf Junajtedu

Izvor: Kurir, 17.Jan.2016, 18:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

(VIDEO) NOĆNA MORA LIVERPULA: Runi utišao Enfild i doneo trijumf Junajtedu

Fudbaleri Mančester junajteda savlasdali su na Enfildu ekipu Liverpula u derbiju 22. kola engleske Premijer lige, a gol odluke postigao je Vejn Runi u 79. minutu.

Interesatno je da je meč rešio Runi, koji je rođen u Liverpulu i deklarisani je navijač Evertona, najvećeg gradsjkog rivala redsa

Junajted je posle ovog kola peti na tabeli Premijer lige sa 37 bodova, dok je Liverpul deveti sa šest >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << bodova manje.

U prvih 45 minuta utakmice Liverpul je bio opasniji rival na terenu, imao je nekoliko dobrih prilika, najbolje preko Roberta Fermina i Džordana Hendersona, ali mreža gostiju se nije zatresla. Na drugoj strani, Junajted je bio potpuno bezopasan, što ilustuje i podakatak da ekipa trenera Luja van Gala nijednom nije šutirala u okvir gola.

I u drugom poluvrnu Liverpul je bio bolji. Na početku nastavka Emre Džan je zapretio, ali je golman Junajteda David de Hea odbranio taj udarac. Antoan Marsijal je nekoliko minuta kasnije iz veoma teške pozivije pogušao da ugrozi gol Liverpula, što je možda bila i prva prava akcija Mančestera na utakmici, ali nije bio precizan.

U 67. minutu Liverpul je ponovo napao preko Džana, koji je šutirao sa 20 metara, ali je De Hea sjajno intervenisao. Na odbijenu loptu natrčao je Firmino, ali je golman Junajteda ponovo izašao kao pobednik.

U narednih desetak minuta nije bilo velikih prilika, a trenutak odluke dogodio se u 79. minutu kada je Junajted poveo posle prve prave šanse na utakmici. Mata je izveo korner s leve strane, Maruan Felaini je odlično šutirao glavom, ali je pogodio prečku. Međutim, Runi je bio na pravom mestu, ostao je potpuno sam i iz prve šutirao odbijenu loptu i smestio je iza leđa Simona Minjolea.

Wayne Rooney Amazing Volley Goal ~ Liverpool vs... by phuoc-vinh-dinh

Autor: Kurir sport

Nastavak na Kurir...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Liverpul "ubio" Junajted, Runi utišao "Enfild"

Izvor: Vesti-online.com, 17.Jan.2016

Mančester junajted savladao je Liverpul na "Enfildu" (1:0), u derbiju 22. kola Premijer lige. Iz prvog šuta u okvir gola "crveni đavoli" su stigli do tri boda, a strelac Vejn Runi postao je rekorder engleskog šampionata u 78. minutu..."Redsi" nisu materijalizovali brojne napade u prvom poluvremenu,...

Nastavak na Vesti-online.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.