Sport uživo: Katar kupio glasove?

Izvor: RTS, 29.Jan.2013, 14:54   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sport uživo: Katar kupio glasove?

"Frans futbol" optužio Katar da je kupio glasove kako bi dobio organizaciju prvenstva sveta 2022. godine, među optuženima i Mišel Platini, koji je demantovao navode francuskog lista. Mihajlović pozvao Stankovića u sastav reprezentacije. Baloteli napokon u Milanu, uz "topli" pozdrav navijača Junajteda. Hjuston sa 45 razlike "pregazio" Jutu. Pobeda nad Partizanom dodatna motivacija košarkašima Radničkog.

17.00 - Predsednik Evropske fudbalske unije (UEFA) Mišel Platini odbacio >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << je danas insinuacije časopisa "Frans Fudbal" da je umešan u kupoprodaju glasova Katara prilikom izbora za domaćina Mundijala 2022. "Moj izbor da svoj glas dam Kataru u zamenu za neki 'dil' između te zemlje i Francuske, potpuna je špekulacija", rekao je Platini. "Dao sam glas Kataru potpuno samostalno i zdravorazumski, želeći da dam šansu zemlji koja nikada do sada nije organizovala velike sportske događaje", rekao je Platini za AFP.

16.50 - Fudbaler Arsenala Džek Vilšir rekao je danas da mu je nekadašnji saigrač Sesk Fabregas nabavio dres najboljeg igrača Barselone Lionela Mesija. "Tražio sam prvo dres od Ćavija, on nešto nije bio raspoložen i samo mi ga je dobacio. Zatim sam zamolio Fabregasa da traži od Mesija dres u moje ime jer su oni dobri prijatelji", rekao je Vilšir engleskim medijima.

16.35 - Uprava engleskog fudbalskog kluba Mančester Sitija prihvatila je danas ponudu italijanskog Milana od 20 miliona evra za transfer napadača Marija Balotelija. Kako navode italijanski i engleski mediji, Baloteli će godišnje zarađivati oko četiri miliona evra, odnosno 110.000 evra nedeljno. Ekscentrični napadač će sa Milanom potpisati ugovor na četiri godine, a preostalo je da prođe još i lekarske preglede. Baloteli se, navodno, još juče pozdravio sa saigračima iz Sitija i menadžerom Robertom Manćinijem.

16.00 - Legendarni nemački fudbaler Franc Bekenbauer rekao je danas da je Pep Gvardiola izabrao Bajern pre Čelsija, jer će mu rad u minhenskom klubu predstavljati veći izazov. "Izuzetno poštujem Gvardiolinu odluku. Bajern je veći izazov od nekih drugih timova, kao što je to Čelsi. Mi u klubu nemamo čoveka kao što je Roman Abramovič i ne smemo da grešimo kod transfera", rekao je Bekenbauer nemačkim medijima.

15.55 - U meču kiparskog šampionata između Alkija i Dokse Katokopije, kapiten gostiju Rikardo Fernandeš postigao spektakularan pogodak "škorpionom", u stilu velikog Renea Igite. Uživajte...

15.40 - Predsednik Galatasaraja Unal Ajsal rekao je danas da je oduševljen dolaskom Didijea Drogbe u njegov u klub i poručio da ne sumnja kako će iskusni napadač ostaviti dubok trag u Istanbulu. "Drogba se veoma dobro uklapa u klub i uveren sam da će imati uspeha. Pregovori su trajali kratko, ujutru smo započeli razgovor, a uveče smo postigli dogovor. On je takođe ushićen što dolazi u veliki klub kao što je Galatasaraj", rekao je Ajsal.

15.10 - Mario Baloteli sve je bliži odlasku iz Sitija, a navijači suparničkog Junajteda iskoristili su jednu od poslednjih prilika da ga "pozdrave". Naime, dok je Mario sedeo sa prijateljima u indijskom restoranu, njegov "bentli" bio je žrtva nekoliko navijača "đavola" koji su urinirali po vratima, dok se jedan čak popeo na auto, skinuo pantalone i protrljao zadnjicu po zadnjem prozorskom staklu...

14.50 - Menadžer fudbalera Arsenala Arsen Venger rekao je danas da je ubeđen da Barselona ne želi da se odrekne napadača Davida Vilje. "Barsa neće prodati Vilju, to je jasno. Nema mesta za dalje pregovore. Trenutno imamo dovoljno kvalitetnih napadača, ali cilj je da kupimo igrača koji će ojačati ekipu, u suprotnom nećemo uraditi ništa", rekao je Venger britanskim medijima.

14.40 - Napadač Reala iz Madrida Karim Benzema demantovao je danas da su igrači tog tima u svađi sa trenerom Žozeom Murinjom. "Nije tačno da smo u lošim odnosima sa šefom stručnog štaba", rekao je Benzema španskim medijima. Španska "Marka" nedavno je objavila da su Iker Kasiljas i Serhio Ramos upravi kluba postavili ultimatum i zapretili odlaskom ukoliko Murinjo ostane trener.

14.15 - Fudbaler Intera Filipe Kutinjo nalazi se na lekarskim pregledima u Liverpulu i ako ih prođe, potpisaće ugovor s tim engleskim premijerligašem, preneli su danas mediji. Kako je javio Bi-Bi-Si, Kutinjo je sinoć doputovao u Liverpul, a ako prođe preglede, u roku od 24 sata potpisaće ugovor vredan 8,5 miliona funti. On bi posle pregleda trebalo da otputuje u London na razgovor povodom dobijanja radne dozvole.

13.55 - Još jedan fenomenalan gol postigli su igrači iz istočne Evrope. Na prijateljskom meču mladih reprezentacija Rusije i Ukrajine, odigranom za vikend, mladi Vladislav Kalitvincev postigao spektakularan pogodak. Rusi, ipak, na kraju dobili meč rezultatom 4:2.

13.39 - Trener ruskog Spark Primorja Vadim Filatov još nije zaboravio kako se igra košarka. U pomalo komičnoj situaciji, na meču protiv Uniksa, Filatov produžio "uspavani" napad svog tima odličnom asistencijom. Sudije, naravno, nisu priznale koš.

13.25 - Odbrambeni fudbaler engleskog Kvins Park Rendžersa Anton Ferdinand igraće do kraja sezone na pozajmici u turskoj Bursi. Ferdinand ima 27 godina, a u dosadašnjem toku sezone odigrao je 10 utakmica za KPR, ali se nije upisao u strelce. Ovaj igrač izgubio je mesto u startnoj postavi, a poslednji put počeo je prvenstvenu utakmicu u decembru prošle godine.

13.15 - Specijalizovani fudbalski nedeljnik "Frans fudbal" optužio je danas Katar da je kupio glasove kako bi dobio organizaciju prvenstva sveta 2022. godine. Ovaj časopis bez okolišanja optužuje čelnike FIFA, Francuske fudbalske federacije i Katarske federacije da su učestvovali u ovoj "zaveri" koju su nazvali "Katargejt". Među optuženima je i predsednik UEFA Mišel Platini, koji je kako tvrdi "Frans fudbal", bio jedan od zagovarača da Katar dobije organizaciju Mundijala.

13.00 - Trener košarkaša Minesote Timbervulvsa Rik Adelman vratiće se na posao posle tri nedelje pauze, prenose danas američki mediji. Adelman je tokom odsustva bio uz bolesnu suprugu, a za to vreme ekipu je vodio Teri Porter, koji je zabeležio dve pobede i devet poraza. Iskusni trener trebalo bi na klupu "vukova" da se vrati u sredu na utakmici protiv Los Anđeles Klipersa.

12.35 - Fudbaler Čelsija Geri Kejhil rekao je danas da je njegova ekipa u utakmici FA Kupa protiv Brentforda pokazala da podržava trenera Rafaela Benitesa. Čelsi je u nedelju jedva izborio nerešen rezultat (2:2) protiv trećeligaša Brentforda u FA Kupu, pa će igrati ponovljeni meč četvrtog kola. "U drugom poluvremenu smo pokazali karakter i pokazali smo da igramo za trenera. On je pod velikim pritiskom navijača, ali uspeli smo da izvučemo povoljan rezultat u lošim uslovima", rekao je Kejhil za Dejli Miror.

11.25 - Mančester Junajted procenjen na oko tri milijarde dolara, čime je taj klub dostigao najveću vrednost u istoriji fudbala, objavio je časopis Forbs. Forbs je precizirao da su akcije engleskog kluba, koje su u avgustu vredele 14 dolara, u poslednje vreme naglo skočile i sada su oko 17 dolara. Prošle nedelje Mančester Junajted je po finansijskim pokazateljima zauzimao treće mesto iza Real Madrida i Barselone.

11.10 - Trener Arsenala Arsen Venger je potvrdio da bivši kapiten engleske reprezentacije Dejvid Bekam trenira sa tim klubom, ali da neće potpisati ugovor.  Bekam je slobodan igrač, pošto mu je na kraju sezone u Mejdžor ligi istekao ugovor sa Los Anđeles Galaksijem.

09.48 - Italijanski fudbalski klub Juventus uključio se u pregovore za transfer napadača Mančester sitija Marija Balotelija, preneli su danas mediji. Uprava Milana već pregovara sa Sitijem o dovođenju 22-godišnjeg reprezentativca Italije, ali se u pregovore uključio i tornski Juventus, preneo je Skaj Sport.

01.00 - U čak četiri, od sedam odigranih utakmica nastavka NBA lige, slavili su gostujući timovi. Golden Stejt je iznenadio Toronto sa 114:102,Memfis Filadelfiju sa 103100, u Vašingtonu je sakramento slavio sa 96:94 a Hjuston je prosto "pregazio" Jutu sa čak 125:80. U ostalim utakmicama Bruklin je savladao Orlando 97:77, Čikago - Šarlot 93:85 i Denver - Indijana 102:101.

0.25 - "Sada je malo lakše jer smo pobedili Partizan i to je dodatna motivacija da dobijemo utamicu sa Krkom i one rivale koji su nam važni za plasman u 4 ili u 6 ekipa koje vode u Evropu", izjavio je trener Radničkog Miroslav Nikolić posle pobede košarkasa Radničkog protiv Partizana u derbiju 19. kola regionalne ABA lige u Kragujevcu.On je naveo da treba savladati i Budućnost u Kragujevcu jer se i ona bori za fajnal for kao i druge ekipe.

0.15 - Siniša Mihajlović izjavio da će vratiti Dejana Stankovića, nekadašnjeg kapitena nacionalnog tima, za mečeve sa Hrvatskom i Škotskom. "Pričao sam sa Dejanom o povratku i on se složio. Potrebno je, naravno, da počne da igra, da upiše neki nastup za Inter pre našeg meča u Zagrebu, ali verujem da to neće biti problem", rekao je Siniša Mihajlović. On je objasnio da se Stanković priključio treninzima Intera i da će za desetak dana biti spreman za utakmice.Srbija iduće srede gostuje na Kipru, što će biti jedini test uoči nastavka kvalifikacija za Mundijal 2014. godine.Ako iz okršaja sa Hrvatskom u Zagrebu i Škotskom u Novom Sadu ne osvoje najmanje četiri boda, Svetsko prvenstvo u Brazilu postaće za nas završena priča.

Nastavak na RTS...



Povezane vesti

Sport uživo: Sara otkriva Murinjove tajne

Izvor: RTS, 29.Jan.2013

Novinarka Sara Karbonero, verenica Ikera Kasiljasa, tačno zna šta se dešava između Murinja i igrača Reala. "Frans futbol" optužio Katar da je kupio glasove kako bi dobio organizaciju prvenstva sveta 2022. godine, među optuženima i Mišel Platini. Mihajlović pozvao Stankovića u sastav reprezentacije...20.12...

Nastavak na RTS...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.