Sevilja izbacila Junajted, u polufinalu Lige Evropa na Juventus

Izvor: Beta, 20.Apr.2023, 23:50

Fudbaleri Sevilje plasirali su se u polufinale Lige Evrope, pošto su večeras na svom terenu pobedili Mančester junajted sa 3:0 u revanš meču četvrtfinala.Posle 2:2 na Old Trafordu, Sevilja je večeras slavila golovima Jusefa En-Nesirija u osmom i 81. minutu i Loika Badea u 47. minutu.Sevilja je bila mnogo bolji rival u prvom poluvremenu i to je materijalizovala jednim pogotkom, iako je David de Hea dva puta vadio loptu iz mreže.Domaći tim je poveo u osmom minutu golom En-Nesirija koji je iskoristio veliku grešku kapitena Junajteda Harija Megvajera. U finišu poluvremena, u 41. minutu, Lukas Okampos je sjajnim golom završio brzu akciju Sevilje, ali je gol poništen zbog ofsajda.Posle dva minuta igre u nastavku, Sevilja je duplirala prednost - korner je izveo Ivan Rakitić, a Bade je udarcem glavom, od prečku, savladao De Heu. Nakon što je u prvom poluvremenu iskoristio grešku Megvajera, En-Nesiri je u 81. minutu kaznio i grešku De Gee i pogodio praznu mrežu za konačnih 3:0.Sevilja će se za plasman u finale Lige Evropa boriti sa Juventusom koji je večeras u Lisabonu odigrao 1:1 sa Sportingom i to mu je bilo dovoljno posle pobede od 1:0 u prvoj utakmici.Torinski tim poveo posle devet minuta igre pošto ...
Pogledaj vesti o: Manchester United

Nastavak na Beta...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Beta. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Beta. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.