Izvor: RTS, 21.Jan.2021, 00:32

Pogbina "bomba" vratila Junajted na vrh Premijer lige

Fudbaleri Mančester junajteda savladali su Fulam sa 2:1 i vratili prvo mesto na tabeli Premijer lige. Pobedonosni pogodak za "đavole" postigao Pol Pogba u 65. minutu utakmice.
Samo dva sata Mančester siti bio je na čelu Premijer lige, ali je gradski rival Junajted savladao Fulam u Londonu 2:1 i vratio se na prvo mesto na tabeli engleskog fudbalskog šampionata.

Po ko zna koji pu ove sezone ekipa Olea Gunara Solskjera došla >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << je do tri boda u gostima posle preokreta i pokazala da poseduje ono što je potrebno da se titula konačno vrati na "Old Traford".
Fulam je odigrao dobar meč, čak i poveo protiv Junajteda, ali momci Skota Parkera do kraja nisu izdržali pritisak gostiju i ostali su u zoni ispadanja, na 18. mestu na tabeli.
Domaćin je poveo već u petom minutu, kada je Ademola Lukman iskoristio dobar dubinski pas koji je poslao Angiza i lako savladao De Heu.
Junajted do poluvremena stiže do izjednačenja. Bruno je pokušao, lotu ispustio golman Areola, a Edinson Kavani bio na pravom mestu.
"Đavoli" na napadali, pritiskali protivnika koji se organizovano branio, ali je jedan individualni potez rešio pitanje pobednika. Pol Pogba je poslao pravu "bombu" levom nogom, a francuski golman nije imao šanse da spreči loptu da završi u mreži.
Pokušao je Fulam da u finišu dođe bar do boda, ali je odbrana Junajteda izdržala pritisak, pa su "đavoli" ponovo prvi na tabeli, sa dva boda više u odnosu na Siti i Lester, a šest više od Liverpula.