Liveroul bolji od Sanderlenda, Suarez dvostruki strelac

Izvor: Sportski Žurnal, 29.Sep.2013, 17:23   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Norič je savladao u gostima Stouk minimalnim rezultatom u utakmici šestog kola Premijer lige.
(FOTO: Fokus)
Jedini pogodak na meču postigao je Džoni Hauson u 34. minutu.
Noriču je ovo druga pobeda u prvenstvu.
Liverpul je slavio na gostovanju Sanderlendu sa 3:1 u utakmici šestog kola Premijer lige. Goste je do nove pobede vodio napadački tandem Suarez-Staridž.
Danijel Staridž je doveo Liverpul do prednosti u 28. minutu posle dodavanja kapitena Stivena Džerarda. Nije se mnogo čekalo do novog gola.
Posle samo osam minuta Staridž je opet učestvovao kod gola, a Strelac je bio Luis Suarez. Sanderlend je uspeo da postigne gol preko Đakerinija u 52. minutu i tako učini završnicu neizvesnijom.
Međutim u samom finišu meča, u 88. minutu, Suarez je ponovo bio strelac, a kao i kod prvog gola asistent mu je bio Staridž.
Suarez se vratio na teran posle 10 utakmica neigranja čime je kažnje jer je ujeo Branislava Ivanovića, reprezentativca Srbije.
Urugvajski reprezentativac je golovima protiv Sanderlenda nastavio golgetersku seriju u duelima sa „crnim mačkama”, postigavši sedam golova u šest mečeva.
Semafor 6. kola Premijer lige:
Stouk – Norič 0:1 (Hauson 34)
Sanderlend – Liverpul 1:3 (Đakerini 52 – Staridž 28, Suarez 36, 88)
Ponedeljak:
Everton – Njukasl
Totenhem – Čelzi 1:1 (Sigurdson 19 – Teri 65)
Aston Vila – Mančester siti 3:2 (El Ahmadi 51, Bakuna 74, Vajman 76 – Ture 45, Džeko 57)
Fulam – Kardif 1:2 (Rius 45 – Kolker 12, Mač 90+2)
Hal – Vest Hem 1:0 (Brejdi 12. jedanaesterac)
Mančester junajted – VBA 1:2 (Runi 57 – Amalfitano 54, Beraino 67)
Sautempton – Kristal Palas 2:0 (Osvaldo 47, Lambert 49)
Svonsi – Arsenal 1:2 (Dejvis 81 – Njabri 58, Remzi 62)