Gol iz kornera za desetu pobedu Barnlija

Izvor: RTS, 15.Feb.2020, 17:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Barnlija pobedili su Sautempton rezultatom 1:2 u 26. kolu Premijer lige. Gosti su upisali četvrtu utakmicu bez poraza i popeli se na 10. mesto tabele, ispred Arsenala, a iza Mančester junajteda.
Nije se dugo čekalo na gol – Barnli je poveo već u 2. minutu meča, nakon što je Ešli Vestvud direktno iz ugla postigao pogodak. Vestvud je centrirao na prvu stativu, a Deni Ings koji se tu nalazio >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << propustio je loptu, misleći da će izaći u gol-aut i tako prevario golmana Aleksa Mekartija.

Petnaest minuta kasnije, Deni Ings je ispravio grešku koju je napravio u odbrani i sa 17 metara pogodio uz samu stativu da bi doneo izjednačenje. Ings je tim golom zauzeo treće mesto na listi strelaca Premijer lige, iza Džejmsa Vardija i Serhija Aguera.
Konačan rezultat postavio je Matej Vidra u 60. minutu, koji se nakon centaršuta najbolje snašao u šesnaestercu.