Čas fudbala Đavola na Trafordu!

Izvor: B92, 30.Sep.2017, 18:14   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Čas fudbala 'Đavola' na Trafordu!

Fudbaleri Mančester Junajteda savladali su ekipu Kristal Palasa na svom terenu u meču sedmog kola Premijer lige – 4:0 (2:0)

Ekipa Žozea Murinja povela je već u trećem minutu, posle sjajne akcije Rašforda i Lukakua, koju je završio Huan Mata za 1:0.

Junajted je duplirao vođstvo u 35. minutu. Posle centaršuta Ešlija Janga, na pravo mestu bio je Manuel Fealini.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo promene rezultata, da bi u nastavku meča Felaini >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << postigao svoj drugii gol na meču.

Rašford je izveo slobodnjak, a najviši u skoku bio je Felaini, koji je glavom matirao Henesija za 3:0.

Konačan rezultat postavio je Romelu Lukaku, koji se izjednačio sa Endijem Kolom po broju golova u prvih sedam nastupa za Junajted u PL, postigavši sedam golova.

'Đavoli' su tako zabeležili šestu pobedu i prvi su na tabeli sa 19 bodova.

Nemanja Matić odigrao je ceo meč za pobednički tim, kao i Luka Milivojević koji nastupa za Kristal Palas.

Stouk je na svom stadionu savladao Sautempton sa 2:1 golovima i tako prekinuo seriju loših rezultata. Domaćini su poveli golom Diofa u 40. minutu, da bi Jošida izjednačio u 75. Ipak, Piter Krauč u 85. minutu postavlja konačan rezulta i donosi tri boda Stouku.

Dušan Tadić odigrao j ceo mč za ekipu Satumpona i u 52. minutu zaradio je žuti karton.

U ostalim susretima Bormut i Lester su odigrali 0:0, Votford je na "Hotornsu" u sudojksoj nadoknadi došao do boda (2:2), a Vest Hem je golom Sakoa savladao Svonsi sa 1:0.