Izvor: Blic, 14.Mar.2012, 15:40 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vladi Malavija je muka od Madone
Vlada u Malaviju optužila je Madonu da je ne konsultuje u svojim planovima da izgradi 10 novih škola u ovoj siromašnoj afričkoj državi i ocenila da pop pevačicu više interesuje sopstvena promocija nego istinsko pružanje pomoći.
Pevačica koja je usvojila dvoje dece iz Malavija, saopštila je u januaru da će njena fondacija "Rejzing Malavi", zajedno da nevladinom organizacijom "BildOn", izgraditi škole u kojima će se godišnje obrazovati najmanje 1.000 dece.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Blic <<
Portparolka malavijskog Ministarstva obrazovanja Lindiva Čide rekla je da se vladi "smučila" Madona. Čide je rekla da je pevačica prošle godine odustala od izgradnje akademije za devojčice zbog previsoke cene i lošeg menadžmenta, ali da o tome nije obavestila vlasti u Malaviju.
- Sada je odlučila da saopšti da će izgraditi 10 škola, a da nije ni konsultovala vlasti, ponovo. Osećamo se kao da je sve ovo zarad promocije njenog imidža i da nije u našem interesu- rekla je Čide.
Madona nije bila dostupna za komentar.
Pevačica je nameravala da izgradi umetničku školu za oko 400 devojčica u blizini glavnog grada Lilongva ali je odustala od tih planova.
- Ona nema mandat da odlučuje gde želi da izgradi školu, jer ne poznaje naše potrebe i gde mi želimo nove škole. Ona prvo mora da se konsultuje sa nama i dobije dozvolu od nas pre nego što počne sa gradnjom- upozorila je Čide.
U Malaviju živi više od pola miliona dece koja su ostala siročad zbog epidemije AIDS-a u zemlji, a UN su Malavi stavile na listu 20 najnerazvijenijih zemalja sveta.







