Wall Street izvukao evropske akcije iz gubitaka

Izvor: Nezavisne Novine, 18.Jun.2015, 20:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Wall Street izvukao evropske akcije iz gubitaka

LONDON, NJUJORK - Akcije na većini evropskih berzi su evidentirale rast vrijednosti usljed skoka dionica na Wall Streetu, na koji je uticalo smanjenje broja zahtjeva za isplatu naknada nezaposlenima u SAD.

Londonski indeks FTSE 100 porastao je 0,41 odsto na 6.707,88 poena, pariski CAC 40 za 0,27 odsto na 4.803,48 poena, a frankfurtski DAX 30 za 1,11 >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << odsto na 11.100,30 poena, prenosi agencija Frans pres.

Na valutnim berzama evro je u jednom trenutku dostigao 1,1420 dolara, najviši nivo za posljednjih mjesec dana, nakon što je američka centralna banka (Fed) saopštila da će podizanje kamatnih stopa biti postepeno, da bi nešto kasnije evro oslabio na 1,2407 dolara.

"Američke akcije su na otvaranju berze registrovale skok vrijednosti, dok je širi optimizam među evropskim akcijama neutralisao ranije gubitke", izjavio je analitičar kompanije "Sucdan financial" Mirto Sokou.

Evropske akcije su u četvrtak rano ujutru bilježile pad vrijednosti, uoči sastanka ministara finansija evrozone u Luksemburgu i njihovih razogovora o grčkoj dužničkoj krizi.

Nastavak na Nezavisne Novine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.