Velika Britanija pojačala kontrolu na granicama

Izvor: Blic, 08.Jan.2015, 16:33   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Velika Britanija pojačala kontrolu na granicama

Vlada u Londonu saopštila je danas da je nakon napada na list "Šarli Ebdo" pojačala mere bezbednosti na granicama, uključujući luke i kontrolne punktove kojima upravlja na francuskom tlu.

Portparolka premijera Dejvida Kamerona rekla je da dodatne mere bezbednosti nisu zasnovane na specifičnim obaveštajnim podacima i da nema planova da se podigne nivo uzbune, koji je u Britaniji već na drugom stepenu.

"Pojačali smo bezbednosti na granicama iz predostrožnosti", >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << rekla je ona.

Portparolka je dodala da će u lukama biti pojačana kontrola automobila i kamiona te da će se detaljnije pregledati prtljag i tovar.

Bezbednost je pojačana na britanskim kontrolnim punktovima u francuskoj luci Kale i na terminalu voza "Eurostar" u Parizu. Britanija je poslala u Francusku policijskog eksperta za borbu protiv terorizma.
Pogledaj vesti o: London

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.