Izvor: Radio Slobodna Evropa, 30.Avg.2012, 22:26   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Paraolimpijada: Hrvatski plivač Španja osvojio broncu

Već prvog dana paraolimpijskih igara u Londonu Hrvatska je osvojila prvu medalju. Mihovil Španja je osvojio treće mjesto u finalu utrke na 100 leđno isplivavši vrijeme 1:12.53 što je njegov osobni rekord. Prvo mjesto pripalo je Britancu Jonathanu Foxu s rezultatom 1:10.46, dok je drugi bio Ukrajinac Jevheni Bohodajko s vremenom 1:11.31. Španji je to četvrta medalja na POI nakon što je u Ateni prije osam godina osvojio tri bronce (100 leđno, 200 mješovito, 400 slobodno). U Londonu ga još ...
Pogledaj vesti o: London

Nastavak na Radio Slobodna Evropa...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Slobodna Evropa. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Slobodna Evropa. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.