Majstorija Van Anholta, pobede Barnlija i Sautemptona

Izvor: RTS, 22.Feb.2020, 19:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Barnlija, Kristal Palasa i Sautemptona ostvarili su pobede u popodnevnim utakmicama subotnjeg programa 27. kola Premijer lige.
U prvom meču 27. kola Čelsi je savladao Totenhem rezultatom 2:1.

Na utakmicama od 16 časova domaće ekipe bile su dominantne – Kristal Palas našeg Luke Milivojevića je sa 1:0 ispratio Njukasl.
Reprezentativac Srbije, koji izvodi sve prekide za >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << londonsku ekipu, prepustio je u 44. minutu izvođenje slobodnog udarca levom beku Patriku van Anholtu, pošto je pozicija bila bolja za igrača koji šutira levom nogom.
Holanđanin je prelepim udarcem pogodio mrežu Dubravke za vodeći i ispostaviće se pobedonosni pogodak.
Barnli je takođe bio uspešan na svom stadionu, ovoga puta protiv Bornmuta – 3:0 (0:0).
Strelci su bili Matej Vidra u 53, Džej Rodrigez u 60. i Meknil u 88. minutu. Zanimljivo je da su Bornmutu poništena dva gola zbog igranja rukom.
Treću pobedu domaćina kompletirao je Sautempton protiv Aston Vile, rezultatom 2:0.
Vodeći goll na meču delo je Šejna Longa u osmom minutu, dok je tačku na utakmicu stavio Armstrong u 93. minutu.
Šefild junajted i Brajton podelili su bodove (1:1).
Stivens je u 26. minutu bio strelac za Šefild, dok je četiri minuta kasnije Nil Maupaj zatresao mrežu za Bornmut.