Izvor: B92, 17.Jun.2011, 10:45 (ažurirano 02.Apr.2020.)
EBRD: Nisalu četiri mil. evra zajma
London -- Evropska banka za obnovu i razvoj (EBRD) je saopštila da je odobrila kredit od četiri miliona evra niškoj fabrici za preradu aluminijuma Nisal.
Kako se navodi u saopštenju, kredit će biti iskorišćen za refinansiranje zajmova Nisala i obezbediće obrtna sredstva za finansiranje kompanije.
Kao rezultat uključenja EBRD u finansiranje Nisala, ističe se, još jedan kreditor će niškoj fabrici produžiti >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << rok otplate kredita i odobriti garancije, kako bi podržao planirani rast i razvoj proizvodnje.
Nisal se bavi preradom aluminijuma u proizvode za potrebe građevinske industrije - šipke, prozore, vrata, almnijumsko-staklene fasade i druge proizvode. Kompanija izvozi na tržišta Nemačke, Rusije i država u susedstvu.
"EBRD je zadovoljna što može da podrži Nisalovu strategiju rasta. Kredit će pomoći da Nisalu da vrati proizvodnju na predkrizni nivo i postane konkurentniji na evropskom tržištu", kazala je direktorka EBRD za Srbiju Hildegard Gacek.
Vlasnik kompanije i predsednik Odbora direktora Nisala Goran Vuković kazao je da će sporazum sa EBRD pomoći kompaniji da se fokusira na razvoj i širenje poslovanja, kao i na povećanje tržišnog udela.







