Izvor: Politika, 01.Avg.2013, 18:29   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Džejms Blant greškom poslao novu pesmu milionima ljudi

Britanski pevač Džejms Blant najavio je povratak na muzičku scenu na prilično upadljiv način: novu pesmu „Bonfire Heart” greškom je imejlom poslao milionima ljudi u Velikoj Britaniji.

Prema pisanju londonskog „Gardijana”, koje prenosi Tanjug, Blant je poruku pod naslovom „Želeo bih da budeš prvi koji će čuti moj novi singl” bio namenio isključivo svojim fanovima. Međutim, jednim pogrešnim klikom imejl sa novom pesmom poslao je i drugima sa liste adresa >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << svoje diskografske kuće „Vorner mjuzik”.

„Ups, upravo sam greškom poslao imejl svima u Velikoj Britaniji!”, napisao je pevač hita „You’re Beautiful” na svom tviter-nalogu nakon što je shvatio šta je uradio.

I dok Blant i „Vorner mjuzik” tvrde da je reč o slučajnoj grešci, mnogi u tome vide marketinški potez sa ciljem da se skrene što veća pažnja na ovog pevača i eventualno njegov novi hit. Jer od zvezde poput Blanta očekuje se singl koji će biti dobro prodavan, što u vreme digitalizacije muzičke produkcije niko sa sigurnošću ne može da garantuje.

Inače, u Velikoj Britaniji će 2013. biti godina u kojoj će biti zabeležena još jedna rekordna prodaja singlova, prognoza je britanske agencije „Official Charts”, prenela je agencija Tanjug.

Ovo je peta godina zaredom kako prodaja pojedinačnih pesama obara rekorde u ovoj zemlji u kojoj je 2012. prodato 188,6 miliona singlova, što je šest odsto više nego godinu dana ranije. Ove godine, gotovo svaki singl koji je dospeo na top listu 40 hitova prodat je u više od 300.000 primeraka.

Najveći uspeh postigao je singl „Get Lucky” grupe „Daft pank”, realizovan u saradnji sa Farelom Vilijamsom i Najlom Rodžersom, koji je od objavljivanja, pre 10 nedelja, prodat u više od milion primeraka.

Na drugom mestu je pesma „Blurred Lines” Robina Tikea, koja je za mesec dana postigla tiraž od 850.000 primeraka, a na trećem „Thrift Shop”, koju izvode Maklmor i Rajan Luis sa 680.000 prodatih primeraka. Na četvrtoj poziciji je „Just Give Me a Reason” pevačice Pink, a peti balada „Mirrors” Džastina Timberlejka.

„Ova godina biće godina u kojoj će biti prodat najveći broj singlova u istoriji Velike Britanije”, predviđa „Official Charts”, uz napomenu da se trenutno više od 99 odsto svih pesama kupuje u digitalnom formatu.

objavljeno: 01.08.2013.
Pogledaj vesti o: London

Nastavak na Politika...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Politika. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Politika. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.