Abramovič planira da izgradi muzej u St. Peterburgu

Izvor: Politika, 29.Nov.2010, 13:43   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Abramovič planira da izgradi muzej u St. Peterburgu

LONDON - Ruski milijarder Roman Abramovič namerava da uloži blizu 400 miliona dolara u muzej savremene umetnosti u Sankt Peterburgu, saopštio je u Londonu njegov predstavnik za štampu.

U planu je realizacija ambicioznog projekta koji bi, pored muzeja i umetničkih galerija, obuhvatao poslovni prostor, prodavnice, luksuzne stanove i hotel.

Kompleks će biti podignut u staroj vojnoj bazi na ostrvu Nova Holandija >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << na Nevi, u samom centru Sankt Peterburga, koje je odnedavno u vlasništvu Abramoviča.

Želja ruskog oligarha je da u nekadašnjoj ruskoj prestonici izgradi „jedinstveni kulturni i komercijalni centar”, izjavio je Abramovičev portparol „Dejli Telegrafu”.

Nakon fudbala, koji je jedna od njegovih velikih ljubavi - 2003. kupio je engleski fudbalski klub Čelzi - Abramovič se okrenuo umetnosti, postavši, prema oceni stručnjaka, jedan od vodećih svetskih kolekcionara.

Ovu novu strast, kažu upućeni, podstakla je njegova verenica Darija Žukova s kojom je od 2007. godine.

Abramovič je ozbiljno počeo da gradi svoju koleciju 2008. kada je za samo 24 časa potrošio blizu 100 miliona dolara na dve akcije u Njujorku na kojima je, između ostalog, kupio „Triptih”  Frensisa Bejkona.

Tanjug

objavljeno: 29.11.2010.

Nastavak na Politika...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

ABRAMOVIČ GRADI MUZEJ U SANKT PETERBURGU

Izvor: Kurir, 29.Nov.2010

LONDON - Ruski milijarder Roman Abramovič namerava da uloži blizu 400 miliona dolara u muzej savremene umetnosti u Sankt Peterburgu, saopštio je u Londonu njegov predstavnik za štampu. U planu je realizacija ambicioznog projekta koji bi..LONDON - Ruski milijarder Roman Abramovič namerava da uloži...

Nastavak na Kurir...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Politika. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Politika. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.