U Bosni piju mleko i iz Sijera Leonea

Izvor: NaDlanu.com, 26.Feb.2013, 15:27   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U Bosni piju mleko i iz Sijera Leonea

U BiH je prošle godine uvezeno više od 72,7 miliona kilograma mleka i mlečnih proizvoda, čija je vrednost iznosila oko 164,4 miliona maraka, a mleko je stizalo čak i iz Afrike.

Prema podacima Spoljnotrgovinske komore BiH, iz Sijera Leone uvezeno je 24.680 kilograma mleka i pavlake, vrednosti 80.611 maraka.Ovi proizvodi uvoženi su, između ostalog, i iz Češke, Mađarske, SAD, Litvanije, Slovenije, Srbije, Hrvatske, Nemačke.Uvezeno je u 2012. godini i voće, 144.891 tona, >> Pročitaj celu vest na sajtu NaDlanu.com << vrednosti 122 miliona maraka, a stizalo je uglavnom iz Italije, Hrvatske, Slovenije i Turske. Najviše je bilo banana, agruma, ali i jabuka i krušaka.Kada je u pitanju povrće, najviše je uvezeno krompira, paradajza, luka i kupusa, i to iz Hrvatske, Italije, Slovenije, Srbije i Holandije.U BiH se lani, kada su u pitanju meso i prerađevine, najviše uvozila govedina, junetina i piletina, i to iz Hrvatske, Srbije, Makedonije, Mađarske, Nemačke, Holandije, Slovenije i Italije, preneo je portal 24SI.Kurir, 24SI
Pogledaj vesti o: Litvanija

Nastavak na NaDlanu.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NaDlanu.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NaDlanu.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.