Remi Crne Gore i Švedske, Španija sigurna

Izvor: BanjalukaLive.com, 16.Nov.2014, 02:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fabio Kapelo je doživio novu blamažu pošto je njegova Rusija poražena od Austrije, dok su velike uspjehe ostvarili San Marino, koji je remizirao sa Estonijom i Lihtenštajn pobjedom u gostima nad Moldavijom. Slovačka je sa 0:2 savladala Makedoniju, dok su Španci bili sigurni protiv Bjelorusije i susret su riješili takoreći već poslije dvadesetak minuta igre. Švajcarci su se dugo mučili sa Litvanijom i djelovalo je da bi >> Pročitaj celu vest na sajtu BanjalukaLive.com << gosti čak mogli i da sačuvaju svoju mrežu, prije svega zahvaljujući sjajnim odbranama golmana Arlauskasa. Međutim, upravo je čuvar mreže Litvanaca loše intervenisao prilikom jednog kornera i, želeći da izboksuje loptu, praktično je sproveo u svoju mrežu. To kao da je "otvorilo" Švajcarce koji su nakon toga počeli da ređaju prilike i postižu golove, pa je njihova pobjeda na kraju mogla da bude i ubjedljivija. Crna Gora je bila pred porazom protiv Švedske koja je već u 9. minutu došla do vođstva preko Ibrahimovića, ali su u drugom poluvremenu "sokoli" uspjeli da izbore penal koji je realizovao Stevan Jovetić i tako dođu do remija. Rezultati i parovi: Grupa C Luksemburg - Ukrajina 0:3 (0:1) Jarmolenko 33', 53', 56' Makedonija - Slovačka 0:2 (0:2) Kucka 25', Nemec 38' Španija - Bjelorusija 3:0 (2:0) Isko 18', Buskets 19', Pedro 55' Grupa E Engleska - Slovenija 3:1 (0:0) Runi 59', Velbek 65', 72' - Henderson 57' San Marino - Estonija 0:0 Švajcarska - Litvanija 4:0 (0:0) Arlauskis 66'(ag), Šer 68', Šaćiri 80', 90' Grupa G Austrija - Rusija 1:0 (1:0) Okotie 73' Moldavija - Lihtenštajn 0:1 (0:0) Burgmajer 74' Crna Gora - Švedska 1:1 (0:1) Jovetić 80'(pen) - Ibrahimović 9' Nedjelja, 16. novembar: Grupa A 18.00h Holandija - Letonija 20.45h Češka - Island 20.45h Turska - Kazahstan Grupa B 18.00h Belgija - Vels 18.00h Kipar - Andora 20.45h Izrael - Bosna i Hercegovina Grupa H 18.00h Azerbejdžan - Norveška 20.45h Bugarska - Malta 20.45h Italija - Hrvatska (Sportska centrala)

Nastavak na BanjalukaLive.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta BanjalukaLive.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta BanjalukaLive.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.