Moćni orlovi u polufinalu: Hrvati ostaju redovne mušterije!

Izvor: Vesti-online.com, 18.Avg.2016, 05:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Moćni "orlovi" u polufinalu: Hrvati ostaju redovne mušterije!

Drama u Riju pripala je Srbiji. "Orlovi" su se plasirali u polufinale Olimpijskih igara posle velike pobede protiv Hrvatske (86:83) u finišu za infarkt! U borbi za finale Srbija će u petak da igra protiv Australije, koja je razbila Litvaniju.

Kidali su nam "orlovi" živce, ali na kraju olakšanje. Srbija ima i četvrti ekipni sport u polufinalu Olimpijskih igara. Ni u četvrtom pokušaju na velikim takmičenjima, "kockasti" nisu uspeli da slave protiv naše reprezentacije. >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << Da li se zemlja zove SFRJ, SR Jugoslavija ili Srbija, Hrvatima je misaona imenica trijumf protiv naše zemlje.

Kada je Bogdan Bogdanović pogodio trojku za 66:52 na isteku treće četvrtine svi smo već videli otaljavanje posla u poslednjih 10 minuta. Blistao je u trećoj četvrtini Bogdan, koji je ubacio tri trojke. Srbije je treću deonicu dobila sa čak 20 poena razlike posle očajnog provog poluvremana, kada su Hrvati imali +6 (38:32).

Ipak, Hezonja je pogurao "kockaste". Srbije je nekim ishitrenim šutevima i greškama od gotovog umalo napravila veresiju. Stao je šut, a izabranici Aleksandra Petrovića odigrali su na sve ili ništa. U penal završnici, Teodosić i Nikola Jokić bili se precizni sa liniej slobodnih bacanja, Hrvati su pokušali sve, ali na kraju se raduje bolji tim, raduje se Srbija, koja ima još jedan ekipni sport u polufinalu OI.

Teodosić nije imao svoje veče, alo je blistao Bogdanović, Stefan Marković je postigao neke važne poene i imao ofantivne skokove, Jović, Raduljica i Jokić su pogađali kada je trebalo. Nema mesta traženja dlaka u jajetu, najvažnija je pobeda. Ono pravo tek sledi. Za dva dana, "orlovi" na "kengure". Može li Srbija do finala? Može!

Najefikasniji kod Srbije bio je Bogdan Bogdanović sa 18 poena, Stefan Marković takođe je odigrao izvanredno sa 12 poena. Miroslav Raduljica upisao je 12 poena. Nikola Jokić imao je 12 poena, a Miloš Teodosić dodao je 9 poena i 10 asistencija.

Bojan Bogdanović predvodio je Hrvatsku sa 28 poena, Mario Hezonjazabeležio je 16 poena i 8 skokova, a Miro Bilan dao je 10 poena.

PROČITAJTE TOK UTAKMICE!

Prethodnih dana vodio se pravi mali "verbalni rat" izjava, vreme je da pršti na terenu. Idemo, "orlovi" do novih uspeha!

* Evo ko je prema kladionicama favorit - Srbija ili Hrvatska?

* Moka uzvraća udarac komšijama: Kod Hrvata najbolji su Srbi

* Bogdanović potcenjivački: Ako Srbi žele ulogu favorita, neka im bude

* Krenule igrice Hrvata: Legendarni trener kaže da je Teo luzer

Nastavak na Vesti-online.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.