Zvezda pobedila Olimpijakos posle preokreta

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 01.Okt.2019, 05:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Crvene zvezde posle preokreta pobedili su u Beogradu grčki Olimpijakos sa 3:1 (0:1), u Beogradu u utakmici 2. kola Lige šampiona.

Pred 43.251 gledaocem, u sjajnom ambijentu na stadionu "Rajko Mitić", Zvezda je do drugog trijumfa u elitnom takmičenju, nakon prošlosezonskog nad Liverpulom (2:0), slavila golovima Nemanje Milunovića i Ričmonda Boaćija u samom finišu.

Iz preslikanih >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << situacija, posle dva kornera Marka Marina, Milunović u 87. i Boaći u 90. minutu rešili su prvi od dva susreta dva "bratska kluba".

Crveno-beli su tako u potpunosti iskoristili igrača više, zbog isključenja Jasina Benzije u 58, samo pet minuta pre izjednačenja preko rezerviste Miloša Vulića.

U "ludom" drugom poluvremenu, nakon što je u prvom Ruben Semedo doveo goste u vođstvo velikim kiksom golmana Milana Borjana, prvak Srbije je ispisao nove stranice klupske istorije i srpskog fudbala.

I sve to na isti način kao juniori samo nekoliko sati pre ove utakmice, obeležene zajedničkim navijanjem srpskih i grčkih pristalica.

U istoj grupi Bajern je deklasirao Totenhem u gostima sa 7:2, uz četiri gola Serža Gnabrija, i čvrsto drži čelnu poziciju sa šest bodova,

Zvezda je druga sa tri, a Olimpijakos i Totenhem imaju po jedan.

Sledeći meč u Ligi šampiona Zvezda igra u Londonu protiv Totenhema 22. oktobra.

TOK MEČA

95 - KRAJ

91 - igraće se još pet minuta u nadoknadi vremena

90 - GOOOLLL - Gotovo preslikana situacija kao tri minuta ranije. Ovog puta Boaći je bio najviši u skoku posle kornera i mreža Olimpijakosa se treći put zatresla.

87 - GOOOLLL Zvezda vodi 2:1. Kazna je stigla goste posle velikog promašaja. Milunović je posle kornera bio najviši u skoku i savladao golmana gostiju

85 - Kamara je šutirao sa dvadesetak metara, sam, neometan, ali se ovog puta istakao Borjan

76 - Probao je Boaći glavom ali je bio neprecizan

71 - Kanjas je tukao sa dvadesetak metara, ali pravo u Žoze Sa.

63 - GOOOLLL Vulić je doneo izjednačenje jer se lepo snašao posle "otpatka" u šesnaestercu Olimpijakosa. Precizno je šutirao i pogodio mrežu

60 - Rodić je topovski šutirao sa 16 metara ali je lopta zakačila samo spoljni deo mreže

58 - Zvezda ima igrača više. Drugi žuti karton dobio je Benzija

53 - Velika gužva ispred gola gostiju. Marin je centrirao, lopta je došla do Jovančića koji je šutirao ali je bio izblokiran

46 - Meč je nastavljen

45 - Poluvreme

45 - Konačno uzbuđenje pred golom gostiju. Posle kornera, Jovančić je probao makazicama, ali je golman Olimpijakosa lako ukrotio udarac

43 - Zvezda nikako da stvori ozbiljniju priliku

37. GOOOLLL, Olimpijakos vodi golom Semeda, posle velike greške Borjana. Centaršut sa oko 35 metara išao je u gol aut, Semedo je stigao loptu, i gotovo iz mrtvog ugla je ubacio u peterac, ali i u mrežu Zvezde pored Borjana koji je očajno reagovao.

24. Minut kasnije Gverero ponovo u šansi. Ovog puta je šutirao glavom na isto mesto. Dve dobre prilike gostiju za samo 60 sekundi

23 - Prvo uzbuđenje na meču i to pred golom Borjana. Gverero je tukao sa oko 20 metara, tik pored desne stative zvezdinog gola

20 - Zvezda ima inicijativu, ali je ne materijalizuje. Šansi nema. Gosti se uspešno brane i prete iz kontranapada