Simeone: Čelzi je moćna ekipa

Izvor: Vesti-online.com, 29.Apr.2014, 19:33   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Simeone: Čelzi je moćna ekipa

Trener fudbalera Atletika iz Madrida Dijego Simeone rekao je da je Liga šampiona jedinstveno takmičenje i da njegovu ekipu u sutrašnjoj revanš utakmici polufinala protiv Čelzija, ne smeju da ponesu dobri rezultati iz španskog prvenstva.

Dijego Simeone  

Fudbaleri Čelzija i Atletika iz Madrida sutra od 20.45 na Stamford Bridžu u Londonu igraju revanš utakmicu polufinala Lige šampiona. U prvom meču, prošlog utorka u Madridu bilo je 0:0. >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com <<

 

Atletiko u utakmicu ulazi posle prvenstvene pobede nad Valensijom od 1:0, kojom se primakao osvajanju šampionske titule u Primeri, prve od 1996. godine. Atletiko je ostvario devet uzastopnih pobeda u ligi, a neporažen je u poslednjih 14 utakmica u svim takmičenjima.

"Liga šampiona je jedinstveno takmičenje, potpuno drugačije od La Lige. Čelzi ima veliki tim, može da se rotira i pobedi sa 2:0. Igramo protiv moćne ekipe, a to će nam mnogo otežati posao", rekao je Simeone, preneli su španski mediji.

 

Za prolaz u finale Lige šampiona Atletiku, pored pobede, odgovara i svaki nerešen rezultat sa postignutim golom.

"Takmičimo se u elitnom društvu i nadamo se da ćemo napraviti korak dalje. Moramo da pružimo sve što imamo", rekao je fudbaler Atletika Raul Garsija, strelac gola protiv Valensije.

 

U ekipi Atletika zbog suspenzije neće biti kapitena Gabija.

"Mi smo na oblacima i ne želimo da siđemo. Verujemo u sebe", rekao je Gabi.

 

Čelzi u utakmicu ulazi ohrabren pobedom protiv Liverpula od 2:0, ali u Premijer ligi zaostaje dva boda za ekipom Brendana Rodžersa. Trener Čelzija Žoze Morinjo rekao je da mu neće smetati ako njegova ekipa ove godine ne osvoji nijedan trofej.

"Kada date sve što možete, kada sve pokušate i naporno radite, kada imate dobru ekipu koja poštuje klub i navijače, morate da sačekate kraj sezone i vidite šta vam je sudbina namenila", rekao je Murinjo, koji se prošlog leta vratio na Stamford Bridž.

 

U timu Čelsija zbog suspenzija neće biti Frenka Lamparda i Džona Obi Mikela, kao i Nemanje Matića i Muhameda Salaha koji nemaju pravo nastupa, dok je golman Petr Čeh zbog povrede ramena u prvom duelu završio sezonu. Njega na golu menja 41-godišnji Mark Švarcer.

"On zna sve o golu, a kada birate drugog golmana morate da izaberete onoga ko je psihički spreman da igra u svakom trenutku", rekao je trener "plavaca", koji ove sezone pokušava da postane prvi trener koji je sa tri različita kluba osvojio Ligu šampiona.

 

Murinjo je titule evropskog prvaka osvojio sa Portom i Interom. Čelzi je neporažen u poslednjih 16 utakmica sa španskim ekipama. Utakmica će početi minutom ćutanja zbog smrti legendarnog trenera Vujadina Boškova i bivšeg trenera Barselone Tita Vilanove. Boškov je umro juče u 83. godini, a Vilanova u petak u 46. godini, posle duge i teške bolesti. U drugoj revanš utakmici polufinala Lige šampiona večeras od 20.45 u Minhenu igraju aktuelni šampion Evrope Bajern i Real Madrid. U prvoj utakmici prošle srede španski klub pobedio je sa 1:0.

 
Pogledaj vesti o: Liga Šampiona

Nastavak na Vesti-online.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.