Roma komplikovala, ali pobedila: Gol Kolarova

Izvor: Mondo, 19.Jan.2019, 18:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Od gotovog umalo veresija u duelu sa Torinom.

Fudbaleri Rome su nastavili sa pobedama i u 2019. godini.

Posle plasmana u četvrtifinale Kupa Italije, Rimljani su u subotu upisali i treću uzastopnu pobedu u Seriji A: protiv Torina u kod kuće - 3:2 (2:0) i stigli do željene četvrte pozicije na tabeli, koja vodi direktno u Ligu šampiona, >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << što je i glavni cilj "vučice" u ovoj sezoni.

Međutim, ponovo su izabranici Euzebija di Frančeska pokazali određene slabosti, jer su gosti posle minusa od dva gola u prvom poluvremenu, uspeli da stignu do izjednačenja. Situaciju je po domaćine, ipak, spasio Stefan El Šaravi golom posle lepe akcije u 73. minutu.

Veliki deo zasluga za prvi gol Rome, postignut u 15. minutu, idu kapitenu Srbije, Aleksandru Kolarovu. Sjajno je centrirao iz prekida, Federiko Facio odigrao povratnu u peterac, a pod prečku je iz drugog pokušaja loptu sproveo mladi vezista Nikolo Zaniola.

Od tog trenutka, Romi su porasla krila i dotad sporadični napadi Torina su potpuno prestali, pa je "vučica" već u 33. minutu stigla do dvostruke prednosti.

Na 2:0 povisio je Kolarov iz penala koji je dosuđen posle lepog prodora Stefana El Šaravija i faula golmana Salvatorea Sirigua. Bio je to peti ovosezonski pogodak kapitena Srbije, a drugi iz penala.

Kolarov je bio jedan od najboljih na terenu i mogao je da upiše još jednu asistenciju da se El Šaravi nije spetljao pred golom gostiju u finišu prvog dela, kao i Džeko ubrzo po povratku sa odmora, kada je Sirigu odbranio njeg šut sa nekoliko metara.

Usledila je kazna u 50. minutu - dugo su igrači Torina petljali oko kaznenog prostora rivala, a onda je Tomas Rinkon sa 18 metara odapeo projektil u sam ugao.

"Prekopirana" akcija "bikova" viđena je za izjednačenje u 67. minutu, ali je ovog puta egzekutor bio Kristijan Ansaldi.

Tek posle tog gola reagovao je vidno razočarani Di Frančesko i umesto indisponiranog Džastina Klajverta u vatru gurnuo Patrika Šika, koji je pokrenuo akciju za novo vođstvo Rome u 73. minutu.

Lorenco Pelegrini je asistirao El Šaraviju, koji je ovog puta bio priseban za, kako se ispostavilo, devetu pobedu Rome i peti poraz Torina. Prvi u sezoni na gostujućem terenu...