Nastasić pogodio, ali Atletiko slavio VIDEO

Izvor: B92, 26.Apr.2023, 21:39

Fudbaleri Atletiko Madrida nastavljaju bitku za mesto koje vodi u Ligu šampiona.

Madriđani su na Vando Metropolitanu pobedili ekipu Majorke sa 3:1 (1:1) u susretu 31. kola La Lige.

Iako su gosti od 20. minuta vodili golom bivšeg igrača Partizana, Matije Nastasića, izabranici Dijega Simeonea su napravili preokret i došli do 19. pobede u sezoni.

Majorka je hrabro počela i preko Nastasića posle gužve koja je usledila posle kornera, došla do prednosti.
Ipak, Atletiko je u drugom minutu nadoknade prvog dela preko Rodriga De Pola stigao do izjednačenja.

Čim je krenulo drugo poluvreme, Atletiko je poveo.

Igrao se 47. minut kada je Alvaro Morata visoko skočio i glavom prosledio loptu u mrežu Predraga Rajkovića.

Sve je bilo gotovo kada je Janik Karasko u 77. minutu postigao treći gol za "jorgandžije".

Do pobede je došla i Almerija koja je kao gost slavila protiv Hetafea sa 2:1.