Izvor: Press, 26.Okt.2012, 17:31 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Napoli optužen za nameštanje
Tužilac Fudbalskog saveza Italije (FICG) podigao je danas optužnicu protiv Napolija zbog sumnje da je namestio meč sa Sampdorijom u poslednjem kolu Serije A u sezoni 2009/2010.
Pored njih dvojice, istraga je pokrenuta i protiv Paola Kanavara i Đanluke Grave jer su navodno znali za nameštanje, a nisu prijavili nadležnima.
Na pomenutoj utakmici ekipa Sampdorije je pobedila i ti bodovi su joj doneli mesto koje vodi u kvalifikacije za >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << Ligu šampiona.
Ova istraga je deo šireg procesa u Italiji, pošto tamošnje fudbalske, ali i civilne vlasti vode veliku borbu u pokušaju da eliminišu korupciju kako se ne bi ponovila afera Kalčopoli iz 2006. godine.
Ukoliko se dokaže da je pomenuti meč Napolija i Sampdorije bio namešten, klubu preti oduzimanje bodova, a igračima suspenzije.
Pogledaj vesti o: Fudbal















