Marsej sve dalji od Lige šampiona

Izvor: B92, 20.Maj.2023, 23:26

Fudbaleri Lila savladali su Olimpik iz Marseja sa 2:1 u meču 26. kola francuske Lige 1.

Fudbaleri Lila su posle preokreta pobedili Olimpik Marsej i došli do velika tri boda.

Ovo znači da je Marsej sve dalji od drugog mesta, koje vodi direktno u Ligu šampiona...

Ekipa trenera Igora Tudora povela je u 29. minut kada je Malinovski proigrao Žonatana Klosa koji postiže prvi gol za vosđtvo Marseja. Uspeo je Lil ad izjednači i to posle samo četiri minuta >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u drugom poluvremenu.

Golman Marseja Šavalije je u svom šesnaestercu oborio Balebu, a Džonatan Dejvid bio siguran sa "bele tačke".

Postigao je Marsej gol za novo vođstvo u 61. minutu kada je pogodio Aleksis Sančes, ali je on poništen zbog ofsajda.

Potpuni preokret i trijumf domaćinu doneo je ofanzivac iz Obale Slonovače Žonatan Bamba udarcem glavom posle sjajnog centaršuta Remija Kabele.