Mančester Siti i Inter u polufinalu Lige šampiona

Izvor: Beta, 19.Apr.2023, 23:52

Fudbaleri Mančester Sitija plasirali su se večeras u polufinale Lige šampiona, pošto su u revanš meču u Minhenu odigrali nerešeno sa Bajernom 1:1.Siti je plasman u polufinale obezbedio pobedom od 3:0 u prvom meču u Mančesteru.Poveo je Siti golom Erlinga Halanda u 57. minutu, da bi izjednačenje Bajernu doneo Jošua Kimih pogotkom iz penala u 81. minutu.Prvu priliku na meču imao je Bajern u 17. mintutu. Leroj Sane je izašao sam ispred golmana ali je šutirao pored gola.Siti je imao veliku priliku za vodjstvo u 36. minutu, nakon što je Upamekano rukom u svom šesnaestercu izblokirao udarac Gundogana, a sudija Turpan pokazao na "belu tačku".Odgovornost je preuzeo Erling Haland, ali je šutirao preko gola.U 55. minutu Haland je imao novu priliku, izašao je sam ispred golmana Bajerna, ali je iz prve šutirao u Zomera.Dva minuta kasnije Haland je uspeo da postigne gol. De Brujne je proigrao Halnada, koji je ponovo izašao sam ispred Zomera i pogodio desni ugao gola.Bajern je uspeo da zatrese mrežu Sitija u 76. minutu, ali je gol koji je postigao Kingsli Koman poništen zbog ofsajda.Pet minuta kasnije, nakon igranja rukom Akandžija u svom šesnaestercu sudija je dosudio penal za Bajern. Udarac je izveo Jošua Kimih i ...
Pogledaj vesti o: Liga Šampiona