LŠ (plej-of): Moti je junak Ludogoreca!

Izvor: Sportal.rs, 28.Avg.2014, 01:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Ludogoreca plasirali su se prvi put u klupskoj istoriji u grupnu fazu Lige šampiona pošto su posle penala pobedili rumunsku Steauu sa 6:5!

Ludogorec je u regularnom delu utakmice pobedio sa 1:0, golom Vandersona u drugom minutu sudijske nadoknade vremena i tako izjednačio u ukupnom skoru, pošto je Steaua u Bukureštu pobedila istim rezultatom (1:0). Pošto u produžecima nije bilo >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportal.rs << golova, utakmica je rešena posle penala.

Gol bugarske ekipe prilikom izvođenja jedanaesteraca branio je defanzivac Kozmin Moti, pošto je u 119. minutu isključen golman Vladislav Stojanov i to u dresu rezervnog golmana Čvorovića, pošto je trener bugarske ekipe Dermendžiev izvršio sve tri izmene.

Moti je odbranio dva penala, ali je i postigao gol, pa je jedan od najzaslužnijih za prolaz Ludogoreca u grupnu fazu najelitnijeg evropskog takmičenja.

Žreb za grupnu fazu Lige šampiona održaće se u četvrtak od 17.45 sati u Monaku. Grupna faza Lige šampiona počinje 16. i 17. septembra.