LŠ: Dva gola Ivanovića, Marsej 7:0

Izvor: B92, Beta, Srna, 04.Nov.2010, 00:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U sredu uveče odigrano je četvrto kolo Lige šampiona u grupama E, F, G, i H, na osam utakmica postignuto je čak 32 gola.

U derbiju večeri Milan je preko legendarnog Filipa Inzagija preokrenuo rezultat protiv madridskog Reala, ali je Pedro Leon doneo bod Madriđanima u poslednjem minutu, 2:2.

U drugom meču G grupe Okser je savladao Ajaks sa 2:1. Marsej je sa čak 7:0 pobedio Žilinu, dok je Čelsi sa 4:1 savladao Spartak, a dvostruki strelac bio je >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Branislav Ivanović.

Roma se revanširala Bazelu i slavila sa 3:2, dok je Bajern bio ubedljiv protiv Kluža, 4:0. Šahtjor je savladao Arsenal sa 2:1, dok je Partizan i četvrti put poražen u Ligi šampiona, u Beogradu je slavila Braga sa 1:0.

Grupa E: Roma se revanširala Bazelu, het-trik Gomeza

E grupa

Bazel – Roma 2:3 (0:2)

Frej 69, Šaćiri 83 - Menez 19, Toti 26 (p), Greko 76

Kluž – Bajern 0:4 (0:2)

Gomez 12, 24, 71, Miler 90

Bajern je zabeležio i četvrtu pobedu u grupi pošto je bez većih problema savladao Kluž. Nemački reprezentativac Mario Gomez postigao je tri gola gola. Već posle 24 minuta igre Bavarci su vodili sa 2:0. Asistent kod drugog gola bio je Bastijan Švajnštajger. I treći gol na meču postigao je Gomez u 71. minutu, kreator gola ponovo je bio Švajnštajger. Konačan rezultat postavio je Tomas Miler golom u 90. minutu, pošto je prethodno izblokiran udarac Timoščuka. Bajern je ovom pobedom obezbedio plasman u osminu finala Lige šampiona.

Rome se u Bazelu revanšila za poraz u Rimu. Francuski intenacionalac Menez doveo je Romu u vođstvo u 19. minutu. Kapiten Rome Frančesko Toti golom iz penala povisio je na 2:0 sedam minuta kasnije. Najbolji igrač Bazela Frej smanjio je na 2:1 u 69. minutu, ali je rezervista Greko samo dva minuta po ulasku u igru ponovo povisio prednost Rome na dva gola. Konačan rezultat postavio je Šaćiri u 83. minutu.

Žinjak 12, 21, 54, Hajnce 24, Remi 36, Lučo Gonzales 52, 63

Olimpik iz Marseja je po drugi put u 15 dana lako savldao Žilinu. Pobedom od 7:0 tim sa juga Francuske izjednačio je rekord Lige šampiona kada je u pitanju najubedljivija pobeda. Juventus je pre sedam godina savladao Olimpijakos istim rezultatom. Žinjak je sa dva gola u razamku od devet minuta doveo marsej u vođstvo od 2:0. Do kraja prvog poluvremena u strelce su se upisali Gabrijel hajnce i Remi. U drugom poluvremenu od 54. do 63. minuta golovima Žinjaka i Luča Gonzalesa Marsje stiže do više nego ubedljive pobede od 7:0.

Čelsi je u najjačem sastavu dočekao moskovski Spartak, ali u prvom poluvremenu nije bilo golova. Goste je "otvorio" Anelka golom u petom minutu nastavka. Na 2:0 povisio je Drogba golom sa bele tačke u 62. minutu. Srpski reprezentativac Branislav Ivanović nastavio je da postiže golove u dresu Čelsija. U 66. minutu posle centaršuta Drogbe Ivanović udarcem glavom postiže gol. Blaženov postiže gol za Spartak u 86. minutu. To je prvi gol koji Peter Čeh primio na Stamford Bridžu posle 936 minuta igre. Ipak da 3:1 ne bude konačan rezultat pobrinuo se sjajni Ivanović koji u poslednjim trenucima meča postiže još jedan go, ovoga puta šutirao je nogom. Čelsi je ovom pobedom obezbedio plasman u osminu finala.

Samaritano 9, Lanžil 84 –Alderveireld 79

Derbi večeri igran je u Milanu gde su se sastala dva najtrofejnima kluba u evropskim takmičenjima Milan i Real. Madriđani su poveli golom Argentinca Iguaina u poslednjem minutu prvog poluvremena. U 59. minutu Filipo Inzagi je ušao u igru umesto Ronaldinja. Samo devet minuta kasnije Pipo postiže gol. Posle loše odbrane Ikera Kasiljasa Inzagi je neomatan sa par metara od gola pogodio. Deset minuta kasnije "igrač rođen u ofsajdu" postiže još jedan gol, Inzagi je bio na ivici ofsajda, ali je posle asistencije Gatuza i čudne reakcije Kasiljasa postigao gol za vođstvo Milana. Ipak, Pedro Leon koji je u 80. minutu zamenio Pepea postiže gol u poslednjim trenucima meča zahvaljujući lošoj reakciji golmana Milana, Abijatija. I Madriđani su ovim bodom obezbedili plasman u nokaut fazu Lige šampiona.

Na aerodromu u Milanu igrače i stručni štab Real Madrida dočekali su navijači Intera koji su pružali podršku svom "heroju" Žozeu Murinju.

Okser je osvojio prve bodove u Ligi šampiona ove sezone, veoma važnom pobedom nad Ajaksom. Francuzi su poveli već u devetom minutu preko Samaritana, i taj rezultat je bio na semaforu narednih 70 minta, a onda je Alderveireld postigao izjednačujući gol. Ipak pet minuta kasnije golom Lanžil Okser dolazi do pobede od 2:1.

Moiseš 35

U grupi H Šahtjor je pobedio Arsenal i izjednačio se po broju bodova sa londonskim tim na tabeli. Gosti su u Donjecku poveli u desetom minutu preko Tea Volkota. Bivši fudbaler Barselone Čigrinski na asistenciju Žadsona postigao je izjednačujući gol u 28. minutu. Hrvatska kombinacija Dario Srna - Eduardo da Silva donela je pobedu Šahtjor. Srna je asistirao Eduardu u 45. minutu za pobedonosni gol Ukrajinaca.

Partizan je i dalje bez pobede u Ligi šampiona. Posle Arsenala u Beogradu je slavila i Braga minimalnim rezultatom. Jedini strelac na meču bio je Moiseš koji je postigao u 35. minutu.