L1: Pobeda Liona, poraz Marselja

Izvor: B92, 18.Mar.2012, 03:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Pari Sen Žermena nisu upeli da pobede kao gosti Kaen (2:2) u 28. kolu francuskog prvenstva

Ipak sada imaju dva boda prednosti u odnosu na drugoplasirani Monpelje koji je izgubio u Nansiju sa 1:0. Olimpik je u Lionu golom Gomisa u 81. minutu pobedio Sent Etjen u "derbiju Rone".

Ekipa Olimpika iz Marselja je, nakon prolaska u četvrtfinale Lige šampiona razočarala svoje navijače pošto je na "Veledromu" izgubila od Dižona sa 2:1.

Strelac pobedonosnog >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << pogotka za goste bio je pozajmljeni igrač Čelsija Gael Kakuta u 79. minutu iz penala.

Bod pariskim "svecima" u Kaenu, doneo je defanzivac Kristof Žale pogotkom u poslednjem minutu utakmice. Srpski internacionalac Milan Biševac igrao je od 54. minuta, kada je u ekipi Pari Sen Žermena zamenio Searu.

Nansi je do trijumfa nad Monpeljeom došao golom Andrea Luiza u 63. minutu iz penala. Gosti su kraj meča dočekali sa devetoricom igrača na terenu.

Prvo je u 43. minutu isključen brazilski fudbaler Hilton, a u 60. minutu "pocrveneo" je Benjamin Stambuli.