Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 17.Jun.2016, 09:03 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Klivlend izjednačio protiv Golden Stejta
Šampiona košarkaške NBA lige odlučiće sedma utakmica, pošto je Klivlend u noći između četvrtka i petka pobedio Golden Stejt sa 115:101 i izjednačio u finalnoj seriji.
Lebron Džejms je sa 41 poenom ponovo vodio svoju ekipu, koja je gubila s 3:1 u seriji i bila na ivici eliminacije. Jedan od najboljih košarkaša današnjice je postigao 41 poen i nastavio sa odličnim igrama u finalu.
"Želim da >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << osvojim titulu, sigurno. Ali, želim i da dam sve što imam pa ćemo videti šta će se desiti. Primorani smo na sedmu utakmicu, biće zabavno", rekao je Džejms, koji je pored 41 poena imao i 11 asistencija i osam skokova.
Golden Stejt nije ni pomislio da će se naći u ovoj situaciji. Branilac titule, koji je tokom sezone imao rekord od 73 pobede, dobio je prve dve utakmice sa ukupno 48 poena prednosti.
Ali, najkorisniji igrač NBA lige Stefon Kari sa svojim timom je izgubio ritam i došao je do toga da upropasti istorijsku sezonu.
Kari je 4 minuta i 22 sekunde pre kraja izašao iz igre zbog šeste lične greške. On je psovao sudije i bacio svoju zaštitu za zube u publiku i tako pogodio jednog navijača.
"Tri od šest Karijevih faulova bilo je apsolutno smešno suditi. On je MVP lige, a govorimo o faulovima koji se sude zbog dodira. Srećan sam što je bacio svoju zaštitu za zube", rekao je trener Golden Stejta Stiv Ker.
Kari je utakmicu završio sa 30 poena, dok je Klej Tompson imao 25. Drejmond Grin, koji se vratio posle suspenzije, imao je 10 skokova.
Odlučujuća sedma utakmica igraće se u noći između nedelje i ponedeljka u Oklendu.
Pogledaj vesti o: Liga Šampiona, Košarka
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
NBA: LeBron 41 poen, Kari psovao sudije, majstorica odlučuje
Izvor: N1 televizija, 17.Jun.2016
Šampiona košarkaške NBA lige odlučiće sedma utakmica, pošto je Klivlend u noći izmedju četvrtka i petka pobedio Golden Stejt sa 115:101 i izjednačio u finalnoj seriji...Lebron Džejms je sa 41 poenom ponovo vodio svoju ekipu, koja je gubila s 3:1 u seriji i bila na ivici eliminacije. Jedan...















