Kejn bacio šampiona na kolena!

Izvor: B92, 19.Feb.2022, 21:28

Fudbaleri Totenhema savladali su Mančester siti na Etihadu rezultatom 3:2, u derbiju 26. kola Premijer lige.

Junak gostiju bio je Hari Kejn, koji je dao dva gola, uz učešće u akciji kod prvog pogotka pevaca.

Delovalo je da će građani u nadoknadi uspeti da izbegnu poraz, ali tako nije mislio fenomenalni napadač londonskog tima.

Totenhem je do prednosti stigao u četvrtom minutu, Kejn je poslao sjajan pas u dubinu za Sona, koji je promašio zicer, ali >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je sve ispravio Dejan Kuluševski.

Ilkaj Gindoan je ubrzo, u 33. minutu, poravnao rezultat, nakon odbitka posle intervencije golmana Lorisa.

Kejn je goste u novo vođstvo doveo u 59. minutu, posle asistencije Sona. Napadač Totenhema je u međuvremenu dao još jedan gol, koji je VAR poništio zbog malog ofsajda.

Siti je pritiskao u finišu, preko Rijada Mareza u nadoknadi stigao do izjednačenja, ali je Kejn, nekoliko minuta kasnije, zatresao mrežu Edersona još jednom i doneo veliki trijumf svojoj ekipi.