Fudbalska groznica Lige šampiona

Izvor: B92, 26.Feb.2020, 14:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbalska groznica Lige šampiona

Ostala su još samo dva para koja nisu odigrala svoje prve mečeve nokaut faze Lige šampiona, a upravo oni se sastaju u sredu od 21 čas.

Real Madrid je u ovom veku najuspešniji fudbalski klub, pogotovo kada se govori o Ligi šampiona.

Oni su tri godine u nizu osvajali trofej ovog elitnog takmičenja, da bi im taj niz 2019. godine prekinuo Liverpul, kada je savladao Totenhem u Madridu.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
Oni svoj put nokaut faze Lige šampiona počinju protiv Mančester Sitija, trenutno drugoplasirane ekipe engleske Premijer lige.

Siti sa klupe vodi čuveni fudbaler i trener Barselone, Pep Gvardiola, pa se očekuje "vruć " doček za trofejnog stručnjaka na "Santiago Bernabeu".

Kako španski mediji ističu Zinedin Zidan bi vrlo lako mogao da se odluči na formaciju sa dva napadača, pa bi u tom slučaju Mančester Siti napadali Karim Benzema i Luka Jović.

Srpski napadač je ove sezone u Ligi šampiona priliku dobio samo protiv Klub Briža.

Real Madrid je blagi favorit pred početak meča, ali treba imati u vidu da "kraljevski klub" za vikend očekuje i "El Klasiko", veliki derbi španskog fudbala koji bi mogao da odredi ko će biti lider šampionata.

Olimpik Lion će na svom "Olimpik parku" dočekati italijanskog šampiona Juventus.

U poslednjih pet odigranih susreta Liona i Juventusa videli smo samo jedan remi i čak četiri pobede torinske "stare dame".

Juventus je u boljoj formi od Liona, a i realno gledano imaju bolju ekipu. Juve je prvoplasirani tim italijanske Serije A sa 60 osvojenih bodova, a za vikend igraju "derbi Italije" protiv Intera, pa će Mauricio Sari i to imati na umu.

Crno-beli su favoriti pred početak ovog susreta, očekuje se da i u ovom dvomeču trijumfuju kao i da iz Liona odu kući sa pozitivnim rezultatom.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.