Dobri rezultati srpskih kuglaša

Izvor: B92, 08.Okt.2010, 00:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dobri rezultati srpskih kuglaša

Kuglašice Pionira plasirale su se na fajnal for Svetskog kupa, dok su kuglaši Beograda Poštanske štedionice peti.

Oba kluba su se ovim rezultatima plasirala u Ligu šampiona.

Takođe, kuglašice Jedinstva su devete, a kuglaši Sente Visa osmi posle prvog dana Kupa Evrope u Splitu.

Kuglašice srpskog šampiona, subotičkog Pionira, osvojile su treće mesto u kvalifikacijama i plasirale se na fajnal for Svetskog kupa u Skoplju sa >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << 3.366 čunjeva.

Rival u polufinalu, u petak, biće rumunski šampion Elektromureš iz Tirgu mureša, koji je osvojio drugo mesto. U drugom polufinalu sastaće se prošlogodišnji pobednik Svetskog kupa celjski Lanteks i Veseli (Austrija).

Pionir se, takođe, plasirao i u Ligu šampiona, jer je prema propozicijama, sedam najboljih ekipa iz Svetskog kupa steklo prvo da dogodine igra u ovom elitnom takmičenju.

Kuglaši Beograda „Poštanske štedionice", koji su prošle godine na Svetskom kupu u Budimpešti bili treći, ovog puta su završili na petom mestu i do ulaska na fajnal for nedostajala su im 43 čunja.

Kuglaši Sente Visa su u Splitu, posle prvog dana Evropa kupa, osmi u konkurenciji ekipa za koje su igrala trojica igrača, dok su ukupno 13, računajući i ekipe sa četiri igrača.

Kuglašice novobečejskog Jedinstva, srpske vicešampionke, trenutno su devete, a sve ženske ekipe su odigrale sa četiri igračice.
Pogledaj vesti o: Subotica

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.