Đukić umalo zaustavio Kraljevski klub

Izvor: Sportski Žurnal, 08.Dec.2012, 19:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Odlično je Miroslav Đukić, trener Valjadolida pripremio meč sa Real Madridom. Dva puta je vodio Valjadolid, za koji je 90 minuta odigrao i Antonio Rukavina.

Manučo Goncalves je doveo domaće u vođstvo u sedmom minutu, ali je Benzema pet minuta kasnije poravnao na 1:1. Opet je Goncalves pogodio za veliku radost domaćih, ali je Mesut Ezil pred kraj poluvremena izjednačio na 2:2.
Ipak, ritam Reala nije mogao da isprati domaći tim pa su kapitulirali i u 72. minutu, kada je Ezil postigao drugi pogodak za Kraljevski klub.
Plasman u nokaut fazu takmičenja Lige šampiona, Malaga je proslavila pred domaćim navijačima pobedom protiv Granade sa 4:0.

Domaćin je ceo posao praktično završio sredinom prvog poluvremena. Prvo je Hoakin u 27. minutu doveo Malagu u vođstvo, a prednost je duplirao Havijer Saviola u 33. minutu.
Ignasio Kamačo je u 75. minutu povisio na 3:0, a konačan rezultat postavio je Roke Santa Kruz u 86. minutu.
Granada je posle ovog poraza ostala na 18. mestu na tabeli i predstoji joj velika borba za opstanak u nastavku sezone.
Real Sosijedad igrao je na svom terenu nerešeno 1:1 sa Hetafeom, u utakmici 15. kola španske Primere.
Gosti su u San Sebastijanu poveli golom Anhela Lafite u 86. minutu, ali je Karlos Martines u 90. doneo Baskijcima izjednačenje i bod.
Sosijedad je tako došao do 21. boda i nalazi se na osmom mestu na tabeli, dok je Hetafe peti sa dva boda više.
Semafor 15. kola Primere:

Real Sosijedad – Hetafe 1:1 (Martines 90 – Lafita 86)
Malaga – Granada 4:0 (Hoakin 27, Saviola 33, Kamačo 75, Santa Kruz 85)
Valjadolid – Real Madrid 2:3 (goncalves 7, 22 – Benzema 12, Ezil 45, 72)
22,00: Osasuna – Valensija
Petak:
Espanjol – Sevilja 2:2 (Verdu 13. iz jedanaesterca, Simao 60 – Rakitić 24. iz jedanaesterca, Negredo 90)

12,00: Levante – Majorka
17,00: Bilbao – Selta
19,00: Atletiko Madrid – Deportivo
21,00: Betis – Barselona