Pentagon: Nije bilo naznaka da u mestu kod Sabrate ima civila

Izvor: Vostok.rs, 23.Feb.2016, 11:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pentagon: Nije bilo naznaka da u mestu kod Sabrate ima civila

Mesto u blizini libijskog grada Sabrate smo „gledali vrlo pažljivo nekoliko nedelja i nikada, ni u jednom trenutku, nismo videli nekakvih naznaka da su bili prisutni civili ili da su tamo držani“, rekao je portparol Pentagona, kapetan Džef Dejvis.

Portparol Pentagona rekao je da SAD i dalje analiziraju napad u Libiji kod grada Sabrate, koji se desio u petak, i da još ne mogu da potvrde da li su u tom napadu poginula dva oteta službenika ambasade Srbije u Libiji, preneo je sinoć AFP.

Dejvis je rekao da su vazdušnim udarom na kamp za obuku DAEŠ-a u Libiji najverovatnije sprečena „masovna ubijanja ili sličan napad u Tunisu“.

Kamp DAEŠ-a, uništen u petak u blizini Sabrate, bio je „usredsređen na obuku za izvođenje operacije, one vrste kakvu smo videli u Tunisu“, rekao je portparol Pentagona.

AFP navodi da je među žrtvama napada kod Sabrate najverovatnije i istaknuti operativac takozvane Islamske države Nuredin Čučan.

Zvaničnici navode da je on pomogao u pripremama dva prošlogodišnja napada u Tunisu, za koje je odgovornost preuzeo DAEŠ.

U pitanju su napad na Nacionalni muzej, marta prošle godine kada je poginuo jedan policajac i 21 turista, a potom u junu u napadu na letovalište Sus ubijeno je 38 turista, među kojima 30 Britanaca.

„Uvereni smo da je onim udarom u petak sprečena veća tragedija“, naveo je Dejvis.

Keri izrazio saučešće Vučiću zbog pogibije srpskih državljana

Predsednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić telefonom je razgovarao u ponedeljak uveče sa državnim sekretarom SAD Džonom Kerijem, koji je saopštio da će Vladu Srbije i premijera lično, upoznati sa svim detaljima istrage o ubistvu srpskih diplomata, koje SAD i njene službe sprovode.

Keri je u razgovoru porodicama i premijeru Vučiću izrazio saučešće zbog pogibije Slađane Stanković i Jovice Stepića, saopštila je vladina Kancelarija za saradnju s medijima.

Nastavak na Vostok.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vostok.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vostok.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.