Jeziva smrt: Iz mora izvučeno više od 100 tela

Izvor: BKTV News, 20.Jun.2017, 08:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Jeziva smrt: Iz mora izvučeno više od 100 tela

Skoro 130 migranata pronađeno je mrtvo u Mediteranu, nedaleko od obale Libije, nakon što je čamac na kome su se nalazili potonuo.

Portparol Međunarodne organizacije za migracije Flavio di Ðakomo kazao je da su migranti pronađeni nedaleko od obale Libije, iz koje su pokušali da stignu u Evropu, prenosi AFP.

Prema izjavama četiri preživela migranta, oni su u četvrtak krenuli iz Libije, međutim, posle nekoliko sati njihov čamac na naduvavanje je potonuo, rekao je Ðakomo.

Moldavija postaje alternativna ruta za migrante?
Pogledaj vesti o: Libija

Nastavak na BKTV News...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta BKTV News. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta BKTV News. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.