Francuski avioni bombardovali džihadiste na istoku Libije

Izvor: B92, 21.Jul.2016, 20:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Francuski avioni bombardovali džihadiste na istoku Libije

Bengazi -- Francuski vojni avion bombardovao je ove nedelje položaje islamista u blizini libijskog grada Bengazi, posle pogibije francuskih vojnika u tom području.

Prema rečima jednog pripadnika islamističke grupe, u bombardovanju koje se dogodilo u sredu, poginulo je najmanje 16 boraca te grupe i uništeno je njihovo oružje.

Dva libijska vojna zvaničnika nisu navela informacije o žrtvama, a sve tri osobe zatražile su od agencije AP da ne budu imenovane.

>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />Francuska nije potvrdila navode o bombardovanju.

Organizacija Crveni polumesec u Libiji navela je danas da je preuzela 17 tela iz bombardovanih okruga istočno od Bengazija.

Francusko Ministarstvo odbrane je u sredu potvrdilo da su tri vojnika stradala u Libiji, što je ujedno bila prva zvanična potvrda da ima francuskih vojnika u toj zemlji.
Pogledaj vesti o: Libija

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Francuski avioni bombardovali islamističke borce u Libiji

Izvor: Blic, 21.Jul.2016

Francuski vojni avion bombardovao je ove nedelje položaje islamističkih boraca u blizini libijskog grada Bengazi na istoku zemlje, posle pogibije francuskih vojnika u tom području, saopštila su danas dva libijska zvaničnika...Prema rečima jednog pripadnika islamističke grupe, u bombardovanju koje...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.