Amnesti: Nestalo više desetina libijskih opozicionara

Izvor: S media, 29.Mar.2011, 09:26   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Amnesti: Nestalo više desetina libijskih opozicionara

Medjunaroda organizacija "Amnesti internešenal" saopštila je da je u Libiji nestalo više desetina ljudi, uključujući disidente i opozicione ličnosti, kao i da su ih verovatno uhapsile snage lidera Moamera Gadafija.

U saopštenju grupe za zaštitu ljudskih prava, sa sedištem u Londonu, navodi se da je od februara nestalo 30 osoba, medju kojima su politički aktivisti i osumnjičeni za pomaganje pobunjenika.

Do tih podataka organizacija je >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << došla na osnovu svedočenja rodjaka i drugih ljudi koji su povezani sa onima koji su navodno nestali, prenela je sinoć agencija Asošijeted pres.

Obama: Zaustavili smo napredovanje Gadafija

Pobunjenici planiraju da sude Gadafiju

Bombardovan Gadafijev komandni centar

Pristalice Gadafija izgleda sistematski pritvaraju svakog za koga se sumnja da je protiv vladajućeg režima, naveo je "Amnesti internešenal", dodajući da su neki disidenti izolovani i da su prebačeni u Gadafijevo uporište na zapadu Libije.

(Tanjug)

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.