Važna pobeda “Zdravlja” protiv favorita

Izvor: JUGpress.com, 28.Okt.2018, 23:46   (ažurirano 02.Apr.2020.)

LESKOVAC

KK ZDRAVLjE – KK KONSTANTIN (NIŠ) 85:82 (19:26, 26:15, 27:24, 13:17

Košarkaši Zdravlja ostvarili su veoma važnu pobedu protiv niškog Konstantina rezultatom Zdravlje – Konstantin 85:82 (19:26, 26:15, 27:24, 13:17). Posle peet odigranih kola Leskovčani imaju skor tri pobede i dva poraza. Gosti su dobro započeli, pokazavši da su s pravom proglašavani za favorita u ovom meču i prvu četvrtinu dobili sa 19:26. U drugoj četvrtini Leskovčani uz gromoglasnu >> Pročitaj celu vest na sajtu JUGpress.com << podršku navijača uspevaju da stvore rezultatsku neizvesnost i da prvo poluvreme okončaju u svoju korist – 45:41. Nastavak igre donosi još sigurniju igru Zdravlja, a u 27. minutu prednost iznosi devet poena (65:56). Treća četvrtina završena je rezultatom 72:65 za domaćina. Poslednja četvrtina protiče bez većih rezultatskih preokreta, a kada je na tri minuta pre kraja prednost domaćina stigla do 82:72, izgledalo je da je pobednik odlučen. Međutim, Nišlije nisu tako mislile, kreću na sve ili ništa i smanjuju vođstvo. U poslednjem minutu velika neprecioznost domaćih košarkaša sa linije slobodnih bacanja (promašili su šest bacanja) dovodi do toga da ekipa Konstantina izgubi samo sa tri poena razlike, 85:82.

Za Zdravlje su igrali: Ljubenković 17 (6 skokova, 5 asistencija), Tešanović 8, Čvorović 20 (10 skokova) Andrejević 14 (6 skokova), Mijajlović, Ristić, Dojčinović, Tešović 9 (5 skokova, 4 asistencije), Jović 1 (3 skoka), Stojković 5 (5 skokova), Jovanović 11 (3 skoka, 3 asistencije), Stojiljković.

U sledećem kolu gostuje u Zrenjaninu, ekipi Proleter Naftagas.