Izvor: JUGpress.com, 03.Dec.2023, 11:56

Ubljani iznenadili i odneli bod iz Leskovca

LESKOVAC

U utakmici 12. kola rukometne Superlige ekipe „Dubočice 54“ i „Uba“ podili su bodove u Leskovcu nakon nerešenog rezultata 31:31 (13:17). Iako su domaći navijači očekivali sigurnu pobedu svojih pulena, tako nešto nisu misli ni gosti. Nakon početne prednosti „Dubočice“ gosti preuzimaju vođstvo u 16. minutu (7:8) i postepeno ga uvećavaju (9:14 u 24. minutu). Poluvreme je završeno sa 13:17, >> Pročitaj celu vest na sajtu JUGpress.com << a nastavak igre je protekao u pokušajima leskovačkog tima da preokrene rezultat. U 42. minutu „Dubočica 54“ zaostaje jedan gol (21:22), uskoro i poravnava (46. minut 24:24), a ubrzo i da povede sa dva gola prednosti (27:25 u 52. minutu). Međutim, uporni gosti se ne predaju, poravnavaju, a dva minuta pre kraja i poveli (30:31). „Dubočica 54“ na minut ipo pre kraja poravnava golom L. Anđelkovića i, ispostaviće se, postavlja konačan rezultat – 31:31.

Za ekipu „Dubočice 54“ su igrali L. Pavlović 1, Milićević 3, Raulović 5, Petrović, Trajković, Trako, I. Mitrović, Spasić 1, A. Mitrović, Atanasković 4, Ristović 6, M. Pavlović 1, Milošević 2, Anđelković 8, Kocić (odbrane 4/22), Arđelan (odbrane 5/18).

Nakon 12, kola Leskovčani su i dalje na petom mestu i imaju 15 bodova. U 13, kolu narednog vikenda „Dubočica“ odlazi u Šabac, na susret sa „Metaloplastikom“. (kraj)IS/LJS