Izvor: juGmedia, 30.Nov.2016, 01:25 (ažurirano 02.Apr.2020.)
REVOLT LESKOVAČKOG MLADOG PESNIKA Na šmrljanje odgovorio šmrljanjem
LESKOVAC – Leskovački pesnik Stefan Mitić -Tićmi, čiji je portret jedan od onih koji su išarani na autobuskoj stanici, vandalima je odgovorio tako što je na svom Fejsbuk profilu postavio sliku na kojoj je prekrižao svoje sopstveno lice.
„Da bi ljudi mogli mogli da me prepoznaju. Valjda sam pogodio boju spreja„, kazao nam je kratko >> Pročitaj celu vest na sajtu juGmedia << Tićmi.
Postupak vandala, naišao je na oštru kritiku leskovačke javnosti, jer su murali mladih uspešnih leskovčana na zidu Gradske autobuske stanice izdržali neoštećeni manje od mesec dana.
„Ovaj čin je pokazao da ima još dosta da se radi na podizanju svesti u našem društvu„, kazao nam je Aleksandar Nešić, autor projekta.
Tri od 9 oslikanih porterta mladih uspešnih Leskovčana na zidu Gradske autobuske stanice, oslikanih u okviru akcije „I ti možeš da inspirišeš“ Donorske mreže Srbije, išarani su u ponedeljak vulgarnim sadržajima.
POČINIOCI JOŠ UVEK NISU PRONAĐENI IAKO SU NAKON UNIŠTAVANJA MURALA OSTAVILI SVOJE POTPISE NA ZIDU
Dragan Marinković
Pogledaj vesti o: Facebook












