Podigla 5 miliona sa računa Doma zdravlja

Izvor: juGmedia, 10.Jul.2017, 16:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Podigla 5 miliona sa računa Doma zdravlja

Policija u Leskovcu je uhapsila službenicu Doma zdravlja u Medveđi A. J. zbog sumnje da je izvršila krivična dela zloupotrebe službenog položaja, posluga i falsifikovanje službene isprave i tako pribavila sebi 5,3 miliona dinara, saopštio je MUP.

Sumnja se da je A.J. zloupotrebivši službeni položaj podizala novac sa računa Doma zdravlja, a potom sačinjavala izvode o dnevnom prometu i dnevnik blagajne u kojima >> Pročitaj celu vest na sajtu juGmedia << je uvodila neistinite podatke i na taj način sebi pribavila imovinsku korist od 5.306.451 dinara.

Osumnjičena je deo novca u iznosu od 522.485 dinara vratila uplatom na tekuće račune Doma zdravlja.

(Kraj)

Nastavak na juGmedia...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta juGmedia. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta juGmedia. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.