Izvor: JUGpress.com, 31.Mar.2022, 21:23

Pismo profesora Dragoljuba Zivkovica gradjanima: Zašto moramo

LESKOVAC

Pismo profesora Dragoljuba Zivkovica gradjanima Leskovca.

Poštovane građanke i građani Leskovca, dragi sugrađani,

U nedelju 3. aprila 2022. godine održaće se predsednički i parlamentarni izbori na kojima treba svi da pokažemo koliko smo odgovorni za svoje živote i sudbinu Srbije. Glasajući za pojedine kandidate na predsedničkim i za stranke na parlamentarnim izborima >> Pročitaj celu vest na sajtu JUGpress.com << pokazaćemo koje su to vrednosti u koje verujemo i da li želimo te vrednosti da branimo.

Svakodnevno smo svedoci da se zloupotrebom sredstava javnog informisanja ugrožava naše pravo na istinu. na kulturu, promovisanje pravih vrednosti u društvu. Naše je pravo da branimo fundamentalne vrednosti kao što su pravo na zdravu životnu sredinu, pravo da živimo u uređenoj državi sa jakim institucijama, pravo na život dostojan čoveka i pravo na lepšu budućnost.

Leskovac je grad vrednih, hrabrih i slobodoumnih ljudi i to treba da pokažemo na izborima u nedelju. Samo slobodni građani mogu braniti vrednosti koje nas mogu dovesti do boljeg života i realizacije nacionalnih i državnih ciljeva. I zato MORAMO:

1. Da glasamo za ljude čije su biografije čiste, a diplome istinite;

2. Da glasamo za ljude koji će služiti narodu, a ne one koji žele od građana da naprave svoje podanike.

3. Da glasamo za ljude koje se zalažu za zdravu životnu sredinu, za čist vazduh, zemlju i vodu.

4. Da glasamo za ljude koje se zalažu za obrazovanje i kulturu, a ne za šund i primitivizam.

5. Da glasamo za ljude koji će više brinuti o egzistencijalno ugroženima, sa više solidarnosti i razumevanja za socijalno ugrožene grupe.

6. Da glasamo za ljude koji će brinuti o državi koja je zajednička za sve građane, a ne za one koji je posmatraju kao pokriće za svoje materijalne interese.

7. Da glasamo za ljude koji nas ujedinjuju, a ne za one koji nas sukobljavaju.

8. Da glasamo za ljude koji se zalažu za vladavinu prava i poštenje, a ne za one koji su doveli do visokog stepena korupcije i kriminala.

Poštovani sugrađani, dragi prijatelji,

Izađimo u nedelju na izbore i glasajmo za bogatu, uređenu, slobodarsku i srećnu Srbiju! Nema izgovora! MORAMO!

U Leskovcu,

30. marta 2022. godine

Vaš sugrađanin,

Prof. dr Dragoljub Živković

I ovo Vam može biti interesantno
Pogledaj vesti o: Predsednički izbori,   Izbori

Nastavak na JUGpress.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta JUGpress.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta JUGpress.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.