Oduzeli im oružje da bi im oteli zemlju

Izvor: juGmedia, 04.Sep.2013, 11:03   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Oduzeli im oružje da bi im oteli zemlju

LESKOVAC – Članovima porodica,  čija je zemlja eksproprisana radi izgradnje autoputa na Korodoru 10 kod Grdelice, policija je oduzela sve legalno posedovano oružje.

Oružje je pokupljeno na zahet Uprave za imovinsko pravne poslove u Leskovcu, koja bi sutra trebalo da uvede izvođače radova na deonici od  Male Kopašnice do Gornjeg Polja.

„Oduzeto oružje će biti vraćeno. Ovakav zahtev policiji >> Pročitaj celu vest na sajtu juGmedia << podnet je zato što vlasnici ranije nisu dobrovoljno dozvolili radove“, kazao je Jugmedii portparol PU u Leskovcu Boban Zdravklović.

U pitanju je tridesetak porodica iz Oraovice, kojima Putevi Srbije nisu isplatili ni jedan dinar za zemlju i kuće preko kojih će proći autoput.

„Ovo je neviđena tortura i atak na slobodu građana i pravo na mirno uživanje svojine. Smatraju nas kriminalcima i potencijalima neprijateljima države“, kaže za Jugmediu Milivoje Đorđević, predsednik Udruženja „Koridori Grdelica“.

Đorđević tvrdi da vlasnici njiva i članovi njihovih pordica nikada nikome nisu pretili oružjem, a Boban Zsravković ističe da je ovde reč o preventivnom postupku.

„Da bi se suprostavili otimačini naše dedovine, mi ćemo sutra svojim telima sprečiti ulazak u naše posede. Ne damo zemlju koju država nije htela da plati“, očajan je Đorđević.

Izvođač radova, grčka firma Terna, više puta je pokušala da započen radove ali su je vlasnici parcela sprečavali zbog neisplaćenog novca.

(Kraj) mil
Pogledaj vesti o: Autoput

Nastavak na juGmedia...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Policija će snimati protest na autoputu Koridora 10

Izvor: juGmedia, 04.Sep.2013

LESKOVAC – Leskovačka policija vršiće sutra video snimanje najavljenog protestnog skupa pored autoputa na Koridoru 10, saopšteno je danas...U saopštenju je navedeno da „u vezi mogućeg okupljanja meštana sela Oraovice za dan 5. septembar u 9 časova“, Policijska uprava u Leskovcu će, shodno...

Nastavak na juGmedia...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta juGmedia. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta juGmedia. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.