Izvor: juGmedia, 25.Dec.2013, 12:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Leskovac: Manekenka Kristina Andrejević na putu ka zvezdama
LESKOVČANKA Kristina Andrejević (17) na pistama u Parizu, Milanu i Nici nosi modele svetskih kreatora poput Luja Vitona, Selin i Sedrika Čarliera, a dobila je i ponudu da bude ekskluzivac Kevina Klajna.
Velika vrata u svet mode otvorena su slučajno, kada su je predstavnice agencije „Models Inc“ primetile na ulazu u tržnom centru u Beogradu, ne sluteći da ovaj devojčurak sa juga Srbije od malena sanja svetlosti modnih pisti.
„Dale su mi vizit kartu i pozvale na kasting. >> Pročitaj celu vest na sajtu juGmedia << Prošla sam sam sa uspehom i četiri nedelje kasnije, septembra 2012. izabrana među 11 najboljih na kastingu „Elite model look“ u Srbiji, gde me je primetio agent iz Pariza. Uz pomoć agencije 21. janura ove godine sam debitovala na Fashion week u Parizu i doživela emotivni zemljotres“, priča mlada Leskovčanka, koja je vitku liniju i lepotu nasledila od majke Slađane i oca Slobodana.
Kristina Andrejević je učenica četvrte godine Medicinske škole u Leskovcu, sa knjižicom u kojoj nema drugih ocena sem petica.
„Kada bi se umorila od učenja, stavila bih knjigu na glavu i pokušavala da imitiram manekenke sa Fashion TV. Moja starija braća Miloš i Aleksandar su mi se smejala i terala da se vratim knjizi i da ne fantaziram. Ni oni ni roditelji nisu znali da je manekenstvo moj san“, priča Kristina.
Prvi kontakt sa reflektorima doživela je u Parizu u raskošnom hoteli „Crillon“.
„Bila sam isprepadana i imala ludačku tremu jer su u mom slučaju preskočena sva pravila, bez kastinga sam upala na Fashion week, najveći modni događaj na svetu. Čim sam kročila na pistu ugledala sam kamere Fashin TV i strah, trema i teskoba su nestale. San je postao java“, priseća se.
Blicevi su nastavili da sevaju i na izlazu iz hotela, pa je tako „new face“ uslikana u jeftinom kaputu, kupljenom u prodavnici „Njujorekra“ u Leskovcu. „Fotografija je osvanula u britanskom „Elle“ kao primer kako može jeftina garderoba da se nosi na luksuzan način“, objašnjava.
U Parizu je još šest puta noslila modele svetskih kreatora, dva puta u Milanu, jednom u Nici. Sprema se za Nedelju mode u Njujorku. „Dok hodam na pisti kao da sam na oblacima“, veli.
Kaže da je za njen uspeh zaslužna agencija Models Inc i njene vlasnice Danijela Dimitrovska Amidžić i Mirjana Udovičić. „Vode me sigurnim rukama“, tvrdi.
Ipak, ima nešto i u ličnom stilu. „Kažu da imam harizmu i da su moje oči lepe a pogled prodoran“, navodi Kristina, koja ne odustaje od učenja.
„Moj cilj je da na jesen upišem Medicinski fakultet, a ako se nešto u međuvremenu desi, nešto što ćeme uvesti u prvu manekensku postavku na svetu, onda ću studiranje odložiti za kasnije“, priča Kristina Andrejević, čiju su uzori manekenke Danijela Dimitrovska i Karli Klos.
Leskovca iznad svega
„Moj Leskovac je najlepši na svetu, lepši i od Pariza i od Milana, bar meni. Teško podnosim odlaske, odvajanja od društva i porodice. Trudim se da u Leskovcu ne pričam o svojim putovanjima i susretima, da ne odskačem od sredine“, priča Kristina koja ima podršku roditelja i svojih nastavnika.
(Kraj) mil
Pogledaj vesti o: Leskovac, Pariz












